Кафедра теорії і практики журналістики

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

Історія кафедри теорії і практики журналістики бере свій початок з 2005 року. Працівники забезпечують підготовку журналістів для преси, газетно-журнальних видань, відділів реклами та маркетингу ЗМІ. Викладачі кафедри професор Крупський І.В. доценти М.П.Присяжний, Ю.П.Васьківський, З.Є.Дмитровський, Лозинський М.В., І.М.Лубкович, І.М.Скленар, Б.С. Тихолоз, асистенти Ю.Н. Витвицька, М.В.Міщенко,, Н.О.Войтович, О.Б.Маєвський, М.С. Рудик, К.П. Туркевич, Ю.О.Яцикович, І.О.Пикус, Н.М.Дзьомба, І.І.Ніронович, Є.О.Скляренко,Т.Я., Т.Я.Війтович, Н.Р. Гадьо, досліджують широкий спектр функціонування ЗМІ у сучасному суспільстві, організації їх роботи, економіки і менеджменту мас-медіа, правових і етичних основ журналістської діяльності, теорії і методики журналістської творчості.

 

Провідні дисципліни кафедри теорії і практики журналістики: “Теорія і практика журналістики”,  “Правові норми журналістики”, „Журналістська етика”, „Аудіовізуальна журналістика”, „Основи ринкової економіки”, „Інтелектуальна власність”, „Вступ до журналістики”, „Організація роботи редакції і праці журналіста”, „Теорія і практикиа реклами”, „Проблеми теорії журналістики”, „Психологія літературної творчості”, „Правознавство”, „Соціальні комунікації”;  спецкурси: „Менеджмент у журналістиці”, „Сатира і гумор в пресі”, „Сучасна українська ділова преса”, „Маркетинг у журналістиці”, „Секретаріат редакції сучасної газети”, „Організація роботи прес-служби”, „Політичний імідж в структурі комунікаційного простору”, „Спортивна журналістика”, „Менеджмент у видавничій справі”,  „Особливості роботи журналіста в інформаційному агенстві”, „Чемпіонат Європи з футболу і ЗМІ”, „Психологія реклами” та  ін.

 

Викладачі кафедри у 2009 році завершили роботу над темою  “Шляхи підвищення ефективності сучасної журналістики”,  наук.  керівник М.П.Присяжний. У планах кафедри на 2010-2013 роки робота над темою – „Українські медіа і проблеми національної ідентичності: історія, стан, перспективи”.

 

Кафедра щорічно організовує всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію.

Міжнародні зв’язки: Доцент кафедри професор Українського Вільного Університету у Мюнхені Присяжний М.П. здійснює координаційну роботу з Фундаціями Ганса Зайделя і Конрада Аденауера (Німеччина), є членом Академії Української Преси, що працює у Києві за зразком Академії Баварської Преси у Мюнхені. У рамках цієї співпраці на факультеті відбуваються зустрічі, семінари, лекції. Активну участь у налагодженні і розширенні зовнішніх зв’язків  беруть участь працівники кафедри. Кафедра підтримує зв’язки і налагодила співпрацю із Вроцлавським університетом, вищими школами у м.Кельце і м.Радом (Польща), Московським університетом ім.М.Ломоносова, Українським Вільним Університетом (Німеччина).

Співробітники

професор (сумісник)КРУПСЬКИЙ Іван Васильовичпрофесор (сумісник)
доцентВАСЬКІВСЬКИЙ Юрій Петровичдоцент
доцентДМИТРОВСЬКИЙ Зенон Євгеновичдоцент
доцентЛОЗИНСЬКИЙ Мар’ян Володимировичдоцент
доцентЛУБКОВИЧ Ігор Маркіяновичдоцент
доцентПРИСЯЖНИЙ Михайло Павловичдоцент
доцентРУДИК Мирослава Степанівнадоцент
доцентСКЛЕНАР Ігор Михайловичдоцент
доцентТИХОЛОЗ Богдан Сергійовичдоцент
доцентШАЙДА Наталія Костянтинівнадоцент
асистентВИТВИЦЬКА Юлія Несторівнаасистент
асистентВОЙТОВИЧ Наталія Олегівнаасистент
асистентГАДЬО Наталія Романівнаасистент
асистентГУДЗ Богдан Даниловичасистент
асистентМАЄВСЬКИЙ Орест Богдановичасистент
асистентМІЩЕНКО Максим Володимировичасистент
асистентНІРОНОВИЧ Ірина Іванівнаасистент
асистентПИКУС Іван Олексійовичасистент
асистентСКЛЯРЕНКО Євген Олександровичасистент
асистентТУРКЕВИЧ Катерина Прокопівнаасистент
асистентЯЦИКОВИЧ Юлія Олегівнаасистент
старший лаборантБЕРДАК Христина Михайлівнастарший лаборант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розклад«Звичайність» Кропивницького у стінах Університету

06.12.2018 | 13:51

«Звичайність» Кропивницького у стінах Університету
На факультеті журналістки Львівського національного університету імені Івана Франка  відкрили фотовиставку «Звичайність» Сергія Лесіва.  Цьогоріч він став призером ХХ Міжнародного фотоконкурсу газети «День».
Презентувати свої роботи до Львова автор приїхав особисто разом з дружиною Анжелікою на запрошення Університету. З собою привіз серію чорно-білих світлин, на яких зображене буденне життя рідного міста.  «Я навмисно вибрав фотороботи саме міста Кропивницький,  – зазначає Сергій Лесів, –  щоби частку мого міста продемонструвати у Львові». Їх автор зробив в період з...

Читати »

ДО УВАГИ студентів бюджетної форми навчання, які претендують на стипендію!!!

05.12.2018 | 13:42

ДО УВАГИ
студентів бюджетної форми навчання,
які претендують на стипендію!!!
               Згідно з процедурою визначення додаткового бала  до стипендіального рейтингу до 20 грудня 2018 року подати у Стипендіальну комісію факультету журналістики заяву та відповідні документи, що підтверджують право на додаткові бали.
  Деканат
Зразок_заяви_(додатковий_бал)
ДОДАТОК_№2
Привила_призначення_академiчних_стипендiй

Читати »

«Ми задаємо моделі, ми змінюємося з різними моделями»

28.11.2018 | 17:11

«Ми задаємо моделі, ми змінюємося з різними моделями»
 
У вівторок, 27 листопада відбувся інтерактивний семінар «Як і навіщо розвивати культуру усвідомленості в суспільстві. Роль медіа», який провела для студентів другого курсу Роксолана КРАВЧУК, засновниця проекту Open Mindfulness, ментор з практики уважності, авторка програм з особистісного та командного розвитку, HR-спеціаліст. До того ж, випускниця факультету журналістики 2008 року.
Протягом лекційної години студенти мали змогу зрозуміти механізм формування ментальних моделей та самостійно визначити як вони впливають на нашу реальність, краще дізнатися, як ці зв’язки...

Читати »

Вечір пам’яті

22.11.2018 | 15:01

Голодомор 1932–33 років: пам’ятаємо…
21 листопада 2018 року в Першій львівській медіатеці студенти другого курсу факультету журналістики вже вдруге провели вечір пам’яті 85-ої річниці жертв Голодомору 1932–1933 років.
Упродовж години учасники заходу вражали глядачів своїми виступами, а це: і поезія, і перформенси, і мультиплікаційне відео, і авторський фільм. Поезія Христини Борсук та Артура Дроня, Мар’яни Ісак пробирала до мурашок та розчулювала своїми образами. Особливе звучання «Мелодії» М. Скорика на бандурі у виконанні Юлії Кононенко навіювала жаль за мільйонами невинно замордованих жертв. Студенти цитували...

Читати »

ВЧЕНА РАДА 23 ЛИСТОПАДА

22.11.2018 | 13:24

О Г О Л О Ш Е Н Н Я
  У п’ятницю, 23 листопада 2018 р.  о 13 год. 30 хв.  в ауд.103 (вул.Чупринки,49)
відбудеться засідання Вченої ради факультету журналістики
Порядок денний:
      1.Затвердження Положення про факультет журналістики
 Доповідає в.о.декана, проф.Крупський І.В..

Затвердження та уточнення тем дисертаційних досліджень

 Доповідає доц.Присяжний М.П.

Про підготовку до зимової заліково-екзаменаційної сесії.

Доповідають завідувачі кафедр

Про стан підготовки магістерських робіт

Доповідають завідувачі кафедр
 

Різне

Вчений секретар

Читати »