Кафедра теорії і практики журналістики

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

Історія кафедри теорії і практики журналістики бере свій початок з 2005 року. Працівники забезпечують підготовку журналістів для преси, газетно-журнальних видань, відділів реклами та маркетингу ЗМІ. Викладачі кафедри професор Крупський І.В. доценти М.П.Присяжний, Ю.П.Васьківський, З.Є.Дмитровський, Лозинський М.В., І.М.Лубкович, І.М.Скленар, Б.С. Тихолоз, асистенти Ю.Н. Витвицька, М.В.Міщенко,, Н.О.Войтович, О.Б.Маєвський, М.С. Рудик, К.П. Туркевич, Ю.О.Яцикович, І.О.Пикус, Н.М.Дзьомба, І.І.Ніронович, Є.О.Скляренко,Т.Я., Т.Я.Війтович, Н.Р. Гадьо, досліджують широкий спектр функціонування ЗМІ у сучасному суспільстві, організації їх роботи, економіки і менеджменту мас-медіа, правових і етичних основ журналістської діяльності, теорії і методики журналістської творчості.

 

Провідні дисципліни кафедри теорії і практики журналістики: “Теорія і практика журналістики”,  “Правові норми журналістики”, „Журналістська етика”, „Аудіовізуальна журналістика”, „Основи ринкової економіки”, „Інтелектуальна власність”, „Вступ до журналістики”, „Організація роботи редакції і праці журналіста”, „Теорія і практикиа реклами”, „Проблеми теорії журналістики”, „Психологія літературної творчості”, „Правознавство”, „Соціальні комунікації”;  спецкурси: „Менеджмент у журналістиці”, „Сатира і гумор в пресі”, „Сучасна українська ділова преса”, „Маркетинг у журналістиці”, „Секретаріат редакції сучасної газети”, „Організація роботи прес-служби”, „Політичний імідж в структурі комунікаційного простору”, „Спортивна журналістика”, „Менеджмент у видавничій справі”,  „Особливості роботи журналіста в інформаційному агенстві”, „Чемпіонат Європи з футболу і ЗМІ”, „Психологія реклами” та  ін.

 

Викладачі кафедри у 2009 році завершили роботу над темою  “Шляхи підвищення ефективності сучасної журналістики”,  наук.  керівник М.П.Присяжний. У планах кафедри на 2010-2013 роки робота над темою – „Українські медіа і проблеми національної ідентичності: історія, стан, перспективи”.

 

Кафедра щорічно організовує всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію.

Міжнародні зв’язки: Доцент кафедри професор Українського Вільного Університету у Мюнхені Присяжний М.П. здійснює координаційну роботу з Фундаціями Ганса Зайделя і Конрада Аденауера (Німеччина), є членом Академії Української Преси, що працює у Києві за зразком Академії Баварської Преси у Мюнхені. У рамках цієї співпраці на факультеті відбуваються зустрічі, семінари, лекції. Активну участь у налагодженні і розширенні зовнішніх зв’язків  беруть участь працівники кафедри. Кафедра підтримує зв’язки і налагодила співпрацю із Вроцлавським університетом, вищими школами у м.Кельце і м.Радом (Польща), Московським університетом ім.М.Ломоносова, Українським Вільним Університетом (Німеччина).

Співробітники

професор (сумісник)КРУПСЬКИЙ Іван Васильовичпрофесор (сумісник)
доцентВАСЬКІВСЬКИЙ Юрій Петровичдоцент
доцентДМИТРОВСЬКИЙ Зенон Євгеновичдоцент
доцентЛОЗИНСЬКИЙ Мар’ян Володимировичдоцент
доцентЛУБКОВИЧ Ігор Маркіяновичдоцент
доцентПРИСЯЖНИЙ Михайло Павловичдоцент
доцентРУДИК Мирослава Степанівнадоцент
доцентСКЛЕНАР Ігор Михайловичдоцент
доцентТИХОЛОЗ Богдан Сергійовичдоцент
доцентШАЙДА Наталія Костянтинівнадоцент
асистентВИТВИЦЬКА Юлія Несторівнаасистент
асистентВОЙТОВИЧ Наталія Олегівнаасистент
асистентГАДЬО Наталія Романівнаасистент
асистентГУДЗ Богдан Даниловичасистент
асистентМАЄВСЬКИЙ Орест Богдановичасистент
асистентМІЩЕНКО Максим Володимировичасистент
асистентНІРОНОВИЧ Ірина Іванівнаасистент
асистентПИКУС Іван Олексійовичасистент
асистентСКЛЯРЕНКО Євген Олександровичасистент
асистентТУРКЕВИЧ Катерина Прокопівнаасистент
асистентЯЦИКОВИЧ Юлія Олегівнаасистент
старший лаборантБЕРДАК Христина Михайлівнастарший лаборант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розкладНазар Холодницький: «Україна може бути правовою державою»

08.10.2018 | 19:25

Назар Холодницький: «Україна може бути правовою державою»
8 жовтня до Дня юриста на факультеті журналістики відбулася зустріч із  заступником Генерального прокурора Назаром Холодницьким. У стінах рідного факультету він розповів студентам про особливості власної роботи, про проблеми корупції в Україні, а також про майбутнє України як правової держави. Великою проблемою, на думку Н. Холодницького, є поширена серед населення думка, що усі представники влади, особливо судді та прокурори — корумповані злочинці. Гість розповів, що і як могли би робити журналісти, щоб допомогти розвіяти цю...

Читати »

З’їзд Асоціації

07.10.2018 | 12:31

Відбувся черговий з’їзд Асоціації випускників факультету журналістики

У суботу, 6 жовтня 2018 року, у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся черговий з’їзд Асоціації випускників факультету журналістики На зустрічі були присутні представники усіх поколінь. Зокрема, випускники факультету працюють в таких групах: «Молодняк» (від 0 до 5 років після закінчення навчання), «Молодь» (від 5 до 9 років), «Фахівці» (від 10 до 19 років), «Достойники» (від 20 до 29 років), «Старійшини» (більше 30 років).
Голова Асоціації випускників факультету журналістики І. М...

Читати »

Зустріч з керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, заступником Генерального прокурора України Холодницьким Назаром Івановичем

05.10.2018 | 15:30

У понеділок, 8 жовтня 2018 р., о 15.05
в ауд. 350 (вул.Університетська, 1)
відбудеться дискусія за участю керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, заступника Генерального прокурора України
Холодницького Назара Івановича
на тему: «Висвітлення діяльності антикорупційної прокуратури України засобами масової інформації. Пошук конструктивної моделі».
 

 
Модератор   Ігор Паславський
 
Запрошуємо  студентів та викладачів факультету журналістики.

Читати »

Рада молодих вчених

04.10.2018 | 13:15

На факультеті відновила роботу Рада молодих вчених

3 жовтня 2018 року на факультеті журналістики відновила роботу Рада молодих вчених. Як зазначила ініціатор заходу, заступник декана з наукової та навчально-методичної роботи Соломія Онуфрів: «це своєрідний стартовий майданчик для молодих викладачів, докторантів та магістрантів постійно обмінюватися науковими інтересами, вдосконалювати свої знання, зрештою, отримати навички управлінського досвіду».
Члени Ради на першому засіданні обрали голову Ради молодих вчених – кандидата філологічних наук, доцента кафедри радіомовлення і телебачення Наталію Михайличенко, а також вченого секретаря – кандидата...

Читати »

Студенти-журналісти спілкувалися з лауреатом Пулітцерівської премії Енн Епплбаум

21.09.2018 | 18:45

20 вересня 2018 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч відомої американської журналістки, лауреата Пулітцерівської премії Енн Епплбаум зі студентами факультету міжнародних відносин та журналістики. Гостю представила проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марія Зубрицька, зустріч модерував декан факультету міжнародних відносин Маркіян Мальський. Спілкування відбувалася англійською мовою.
Учасники зустрічі обговорили книгу Енн Епплбаум «Червоний голод: Війна Сталіна проти України». За словами дослідниці, книга викликала резонанс у світових медіа. Публікації у провідних журналах США змусили звернути...

Читати »