Кафедра теорії і практики журналістики

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

Історія кафедри теорії і практики журналістики бере свій початок з 2005 року. Працівники забезпечують підготовку журналістів для преси, газетно-журнальних видань, відділів реклами та маркетингу ЗМІ. Викладачі кафедри професор Крупський І.В. доценти М.П.Присяжний, Ю.П.Васьківський, З.Є.Дмитровський, Лозинський М.В., І.М.Лубкович, І.М.Скленар, Б.С. Тихолоз, асистенти Ю.Н. Витвицька, М.В.Міщенко,, Н.О.Войтович, О.Б.Маєвський, М.С. Рудик, К.П. Туркевич, Ю.О.Яцикович, І.О.Пикус, Н.М.Дзьомба, І.І.Ніронович, Є.О.Скляренко,Т.Я., Т.Я.Війтович, Н.Р. Гадьо, досліджують широкий спектр функціонування ЗМІ у сучасному суспільстві, організації їх роботи, економіки і менеджменту мас-медіа, правових і етичних основ журналістської діяльності, теорії і методики журналістської творчості.

 

Провідні дисципліни кафедри теорії і практики журналістики: “Теорія і практика журналістики”,  “Правові норми журналістики”, „Журналістська етика”, „Аудіовізуальна журналістика”, „Основи ринкової економіки”, „Інтелектуальна власність”, „Вступ до журналістики”, „Організація роботи редакції і праці журналіста”, „Теорія і практикиа реклами”, „Проблеми теорії журналістики”, „Психологія літературної творчості”, „Правознавство”, „Соціальні комунікації”;  спецкурси: „Менеджмент у журналістиці”, „Сатира і гумор в пресі”, „Сучасна українська ділова преса”, „Маркетинг у журналістиці”, „Секретаріат редакції сучасної газети”, „Організація роботи прес-служби”, „Політичний імідж в структурі комунікаційного простору”, „Спортивна журналістика”, „Менеджмент у видавничій справі”,  „Особливості роботи журналіста в інформаційному агенстві”, „Чемпіонат Європи з футболу і ЗМІ”, „Психологія реклами” та  ін.

 

Викладачі кафедри у 2009 році завершили роботу над темою  “Шляхи підвищення ефективності сучасної журналістики”,  наук.  керівник М.П.Присяжний. У планах кафедри на 2010-2013 роки робота над темою – „Українські медіа і проблеми національної ідентичності: історія, стан, перспективи”.

 

Кафедра щорічно організовує всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію.

Міжнародні зв’язки: Доцент кафедри професор Українського Вільного Університету у Мюнхені Присяжний М.П. здійснює координаційну роботу з Фундаціями Ганса Зайделя і Конрада Аденауера (Німеччина), є членом Академії Української Преси, що працює у Києві за зразком Академії Баварської Преси у Мюнхені. У рамках цієї співпраці на факультеті відбуваються зустрічі, семінари, лекції. Активну участь у налагодженні і розширенні зовнішніх зв’язків  беруть участь працівники кафедри. Кафедра підтримує зв’язки і налагодила співпрацю із Вроцлавським університетом, вищими школами у м.Кельце і м.Радом (Польща), Московським університетом ім.М.Ломоносова, Українським Вільним Університетом (Німеччина).

Співробітники

завідувач, професор (сумісник)КРУПСЬКИЙ Іван Васильовичзавідувач, професор (сумісник)
доцентВАСЬКІВСЬКИЙ Юрій Петровичдоцент
доцентДМИТРОВСЬКИЙ Зенон Євгеновичдоцент
доцентЛОЗИНСЬКИЙ Мар’ян Володимировичдоцент
доцентЛУБКОВИЧ Ігор Маркіяновичдоцент
доцентПРИСЯЖНИЙ Михайло Павловичдоцент
доцентРУДИК Мирослава Степанівнадоцент
доцентСКЛЕНАР Ігор Михайловичдоцент
доцентТИХОЛОЗ Богдан Сергійовичдоцент
доцентШАЙДА Наталія Костянтинівнадоцент
асистентВИТВИЦЬКА Юлія Несторівнаасистент
асистентВОЙТОВИЧ Наталія Олегівнаасистент
асистентГАДЬО Наталія Романівнаасистент
асистентГУДЗ Богдан Даниловичасистент
асистентМАЄВСЬКИЙ Орест Богдановичасистент
асистентМІЩЕНКО Максим Володимировичасистент
асистентНІРОНОВИЧ Ірина Іванівнаасистент
асистентПИКУС Іван Олексійовичасистент
асистентСКЛЯРЕНКО Євген Олександровичасистент
асистентТУРКЕВИЧ Катерина Прокопівнаасистент
асистентЯЦИКОВИЧ Юлія Олегівнаасистент
старший лаборантБЕРДАК Христина Михайлівнастарший лаборант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розкладГОТУЙМОСЯ ДО ЮВІЛЕЮ ПРОФЕСОРА ОЛЕКСАНДРИ АНТОНІВНИ СЕРБЕНСЬКОЇ

22.03.2018 | 17:39

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КАФЕДРА РАДІОМОВЛЕННЯ І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
 
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
 
ГОТУЙМОСЯ ДО ЮВІЛЕЮ ПРОФЕСОРА
ОЛЕКСАНДРИ АНТОНІВНИ СЕРБЕНСЬКОЇ
 
Високоповажані    колеги   (професори,    доценти,    докторанти, асистенти,    аспіранти, випускники факультету журналістики)!
1 березня 2019 р. виповнюється 90 років Олександрі Антонівні Сербенській – докторові філологічних наук, заслуженому  професорові Львівського національного університету імені Івана Франка, професорові кафедри радіомовлення і телебачення, дійсному членові НТШ, академікові Академії наук вищої освіти України.
Кафедра радіомовлення і телебачення Львівського національного університету імені Івана Франка на пошану О. А. Сербенської готує збірник...

Читати »

БЮРОКРАТИЧНІЙ МАЙСТЕРНОСТІ НЕМАЄ МЕЖ!

14.03.2018 | 18:34

Чи національно-державницьку позицію займає головний консультант відділу з питань звернень громадян апарату Верховної Ради України Н. І. Мельник?
Суть питання. Газета «Слово Просвіти» у числі 7, 15–21 лютого 2018 р. опублікувала моє звернення до Президента України П. О. Порошенка, Голови Верховної Ради України А. В. Парубія, Прем’єр-міністра України В. Б. Гройсмана і громадськості України під заголовком «Не потураймо маніпуляціям Зураба Аласанії!». Щоби голова Верховної Ради України А. В. Парубій та голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної...

Читати »

FRANKOstore – крамничка брендових речей ЛНУ ім. І. Франка.

14.03.2018 | 14:50

Університетська спільното, підтримай проект на https://biggggidea.com/project/frankostore/.!

Цієї весни у нашому Університеті відбудеться феєрична подія – свої двері відкриє FrankoStore – крамничка з брендованою продукцією Університету. Це не просто крамничка, а  місце, де кожна річ наповнюватиметься духом alma mater.

Читати »

Інформація щодо призупинення навчання

03.03.2018 | 14:47

Згідно з рішенням ректорату від 3 березня 2018 року та відповідно до рекомендацій Міністерства освіти і науки України навчання в ЛНУ імені Івана Франка призупинено з з 2 до 7 березня включно.
У зв’язку з вихідними (8-9 березня) навчальний процес розпочнеться 12 березня.
Детальну інформацію щодо відпрацювання занять визначатиме деканат.
Інформація стосується лише денної форми навчання. Студенти заочної форми відвідуватимуть заняття згіно з розкладом.

Читати »