Кафедра теорії і практики журналістики

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

Історія кафедри теорії і практики журналістики бере свій початок з 2005 року. Працівники забезпечують підготовку журналістів для преси, газетно-журнальних видань, відділів реклами та маркетингу ЗМІ. Викладачі кафедри професор Крупський І.В. доценти М.П.Присяжний, Ю.П.Васьківський, З.Є.Дмитровський, Лозинський М.В., І.М.Лубкович, І.М.Скленар, Б.С. Тихолоз, асистенти Ю.Н. Витвицька, М.В.Міщенко,, Н.О.Войтович, О.Б.Маєвський, М.С. Рудик, К.П. Туркевич, Ю.О.Яцикович, І.О.Пикус, Н.М.Дзьомба, І.І.Ніронович, Є.О.Скляренко,Т.Я., Т.Я.Війтович, Н.Р. Гадьо, досліджують широкий спектр функціонування ЗМІ у сучасному суспільстві, організації їх роботи, економіки і менеджменту мас-медіа, правових і етичних основ журналістської діяльності, теорії і методики журналістської творчості.

 

Провідні дисципліни кафедри теорії і практики журналістики: “Теорія і практика журналістики”,  “Правові норми журналістики”, „Журналістська етика”, „Аудіовізуальна журналістика”, „Основи ринкової економіки”, „Інтелектуальна власність”, „Вступ до журналістики”, „Організація роботи редакції і праці журналіста”, „Теорія і практикиа реклами”, „Проблеми теорії журналістики”, „Психологія літературної творчості”, „Правознавство”, „Соціальні комунікації”;  спецкурси: „Менеджмент у журналістиці”, „Сатира і гумор в пресі”, „Сучасна українська ділова преса”, „Маркетинг у журналістиці”, „Секретаріат редакції сучасної газети”, „Організація роботи прес-служби”, „Політичний імідж в структурі комунікаційного простору”, „Спортивна журналістика”, „Менеджмент у видавничій справі”,  „Особливості роботи журналіста в інформаційному агенстві”, „Чемпіонат Європи з футболу і ЗМІ”, „Психологія реклами” та  ін.

 

Викладачі кафедри у 2009 році завершили роботу над темою  “Шляхи підвищення ефективності сучасної журналістики”,  наук.  керівник М.П.Присяжний. У планах кафедри на 2010-2013 роки робота над темою – „Українські медіа і проблеми національної ідентичності: історія, стан, перспективи”.

 

Кафедра щорічно організовує всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію.

Міжнародні зв’язки: Доцент кафедри професор Українського Вільного Університету у Мюнхені Присяжний М.П. здійснює координаційну роботу з Фундаціями Ганса Зайделя і Конрада Аденауера (Німеччина), є членом Академії Української Преси, що працює у Києві за зразком Академії Баварської Преси у Мюнхені. У рамках цієї співпраці на факультеті відбуваються зустрічі, семінари, лекції. Активну участь у налагодженні і розширенні зовнішніх зв’язків  беруть участь працівники кафедри. Кафедра підтримує зв’язки і налагодила співпрацю із Вроцлавським університетом, вищими школами у м.Кельце і м.Радом (Польща), Московським університетом ім.М.Ломоносова, Українським Вільним Університетом (Німеччина).

Співробітники

професор (сумісник)КРУПСЬКИЙ Іван Васильовичпрофесор (сумісник)
доцентВАСЬКІВСЬКИЙ Юрій Петровичдоцент
доцентДМИТРОВСЬКИЙ Зенон Євгеновичдоцент
доцентЛОЗИНСЬКИЙ Мар’ян Володимировичдоцент
доцентЛУБКОВИЧ Ігор Маркіяновичдоцент
доцентПРИСЯЖНИЙ Михайло Павловичдоцент
доцентРУДИК Мирослава Степанівнадоцент
доцентСКЛЕНАР Ігор Михайловичдоцент
доцентТИХОЛОЗ Богдан Сергійовичдоцент
доцентШАЙДА Наталія Костянтинівнадоцент
асистентВИТВИЦЬКА Юлія Несторівнаасистент
асистентВОЙТОВИЧ Наталія Олегівнаасистент
асистентГАДЬО Наталія Романівнаасистент
асистентГУДЗ Богдан Даниловичасистент
асистентМАЄВСЬКИЙ Орест Богдановичасистент
асистентМІЩЕНКО Максим Володимировичасистент
асистентНІРОНОВИЧ Ірина Іванівнаасистент
асистентПИКУС Іван Олексійовичасистент
асистентСКЛЯРЕНКО Євген Олександровичасистент
асистентТУРКЕВИЧ Катерина Прокопівнаасистент
асистентЯЦИКОВИЧ Юлія Олегівнаасистент
старший лаборантБЕРДАК Христина Михайлівнастарший лаборант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розклад«ДОБРОДІЮ» САДОВИЙ, БУДУВАТИ ПАРКІНГ ПЕРЕД УНІВЕРСИТЕТОМ – НЕ ІДЕАЛЬНЕ МІСЦЕ!!!

28.06.2018 | 10:59

Надзвичайне звернення до громадськості Львова, усіх випускників факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка
Триває зухвалий морально-психологічний тиск львівської влади на професорсько-викладацький і студентський колектив найстарішого в Україні Львівського національного університету імені Івана Франка з метою реалізації інвестиційного проекту щодо реконструкції площі перед центральним входом до головного корпусу Університету, обмеженої вул. Університетською, вул. Листопадового Чину, пам’ятником Іванові Франку та вул. Січових Стрільців з будівництвом підземного майданчика для паркування автомашин, розробленого Державним інститутом проектування міст.
Безперечно, кожний мешканець, кожний працівник Університету, кожний...

Читати »

Творчий залік – СКАСОВАНО

27.06.2018 | 21:06

До уваги абітурієнтів!!!
         Відповідно до нової редакції* правил прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка у 2018 році творчий залік виключено** з переліку обов’язкових вступних випробувань на перший курс ОС бакалавра зі спеціальності «061 – Журналістика».
Заплановану п’яту секцію творчого заліку (30 червня 2018 року) та всі наступні – скасовано!
Вступний рейтинг формуватиметься за результатами ЗНО без обов’язкового складання творчого заліку.
За додатковою інформацією просимо звертатись:
e-mail: zalik.journ@gmail.com
тел.: (032) 239 47 51
 
Деканат

*Нова редакція правил прийому до Львівського національного університету імені Івана Франка у 2018...

Читати »

Вчена Рада. 2 липня 2018

26.06.2018 | 15:16

2 липня 2018 р.  о 14 год. 00 хв.  в ауд.103 (вул.Генерала Чупринки,49)
відбудеться засідання Вченої ради факультету журналістики
 
Порядок денний:

Звіти голів екзаменаційних комісій

 Доповідають голови ЕК
 

Різне

 Вчений секретар

Читати »

Виставка карикатур “Антилокшина” на факультеті журналістики.

12.06.2018 | 17:15

                                                     Мистецтво навколо нас!
26 карикатур про злободенне в журналістиці. Фейкові новини, джинса, російська пропаганда, маніпуляція — все це, зображене на виставці карикатур «Антилокшина», яка експонується на факультеті журналістики.
Кожна із робіт — це відображення критично осмисленої реальності, що заставляє реально оцінювати інформацію навколо нас і правильно її осмислювати.
“Велике значення медіаосвіті приділяють у ЄС, куди прагне Україна...

Читати »