Кафедра теорії і практики журналістики

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

Історія кафедри теорії і практики журналістики бере свій початок з 2005 року. Працівники забезпечують підготовку журналістів для преси, газетно-журнальних видань, відділів реклами та маркетингу ЗМІ. Викладачі кафедри професор Крупський І.В. доценти М.П.Присяжний, Ю.П.Васьківський, З.Є.Дмитровський, Лозинський М.В., І.М.Лубкович, І.М.Скленар, Б.С. Тихолоз, асистенти Ю.Н. Витвицька, М.В.Міщенко,, Н.О.Войтович, О.Б.Маєвський, М.С. Рудик, К.П. Туркевич, Ю.О.Яцикович, І.О.Пикус, Н.М.Дзьомба, І.І.Ніронович, Є.О.Скляренко,Т.Я., Т.Я.Війтович, Н.Р. Гадьо, досліджують широкий спектр функціонування ЗМІ у сучасному суспільстві, організації їх роботи, економіки і менеджменту мас-медіа, правових і етичних основ журналістської діяльності, теорії і методики журналістської творчості.

 

Провідні дисципліни кафедри теорії і практики журналістики: “Теорія і практика журналістики”,  “Правові норми журналістики”, „Журналістська етика”, „Аудіовізуальна журналістика”, „Основи ринкової економіки”, „Інтелектуальна власність”, „Вступ до журналістики”, „Організація роботи редакції і праці журналіста”, „Теорія і практикиа реклами”, „Проблеми теорії журналістики”, „Психологія літературної творчості”, „Правознавство”, „Соціальні комунікації”;  спецкурси: „Менеджмент у журналістиці”, „Сатира і гумор в пресі”, „Сучасна українська ділова преса”, „Маркетинг у журналістиці”, „Секретаріат редакції сучасної газети”, „Організація роботи прес-служби”, „Політичний імідж в структурі комунікаційного простору”, „Спортивна журналістика”, „Менеджмент у видавничій справі”,  „Особливості роботи журналіста в інформаційному агенстві”, „Чемпіонат Європи з футболу і ЗМІ”, „Психологія реклами” та  ін.

 

Викладачі кафедри у 2009 році завершили роботу над темою  “Шляхи підвищення ефективності сучасної журналістики”,  наук.  керівник М.П.Присяжний. У планах кафедри на 2010-2013 роки робота над темою – „Українські медіа і проблеми національної ідентичності: історія, стан, перспективи”.

 

Кафедра щорічно організовує всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію.

Міжнародні зв’язки: Доцент кафедри професор Українського Вільного Університету у Мюнхені Присяжний М.П. здійснює координаційну роботу з Фундаціями Ганса Зайделя і Конрада Аденауера (Німеччина), є членом Академії Української Преси, що працює у Києві за зразком Академії Баварської Преси у Мюнхені. У рамках цієї співпраці на факультеті відбуваються зустрічі, семінари, лекції. Активну участь у налагодженні і розширенні зовнішніх зв’язків  беруть участь працівники кафедри. Кафедра підтримує зв’язки і налагодила співпрацю із Вроцлавським університетом, вищими школами у м.Кельце і м.Радом (Польща), Московським університетом ім.М.Ломоносова, Українським Вільним Університетом (Німеччина).

Співробітники

завідувач, професор (сумісник)КРУПСЬКИЙ Іван Васильовичзавідувач, професор (сумісник)
доцентВАСЬКІВСЬКИЙ Юрій Петровичдоцент
доцентДМИТРОВСЬКИЙ Зенон Євгеновичдоцент
доцентЛОЗИНСЬКИЙ Мар’ян Володимировичдоцент
доцентЛУБКОВИЧ Ігор Маркіяновичдоцент
доцент (сумісник)ПРИСЯЖНИЙ Михайло Павловичдоцент (сумісник)
доцентРУДИК Мирослава Степанівнадоцент
доцентСКЛЕНАР Ігор Михайловичдоцент
доцентТИХОЛОЗ Богдан Сергійовичдоцент
доцентШАЙДА Наталія Костянтинівнадоцент
асистентВИТВИЦЬКА Юлія Несторівнаасистент
асистентВОЙТОВИЧ Наталія Олегівнаасистент
асистентГАДЬО Наталія Романівнаасистент
асистентГУДЗ Богдан Даниловичасистент
асистентДЗЬОМБА Наталя Михайлівнаасистент
асистентМАЄВСЬКИЙ Орест Богдановичасистент
асистентМІЩЕНКО Максим Володимировичасистент
асистентНІРОНОВИЧ Ірина Іванівнаасистент
асистентПИКУС Іван Олексійовичасистент
асистентСКЛЯРЕНКО Євген Олександровичасистент
асистентТУРКЕВИЧ Катерина Прокопівнаасистент
асистентЯЦИКОВИЧ Юлія Олегівнаасистент
старший лаборантБЕРДАК Христина Михайлівнастарший лаборант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розкладКоли журналістика об’єднує

28.04.2017 | 14:44

27 – 28 квітня на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція студентів та молодих учених «Професійне становлення журналіста: традиції та нові підходи». Свої теми подали учасники із чотирьох країн: України, Польщі, Білорусі та Росії.
Пленарне засідання розпочалось із привітання проректора Львівського національного університету імені Івана Франка професора Ярослава Івановича Гарасима: «В умовах гібридної війни з Росією важливість вишколення журналістів дорівнює важливості підготовки військових. Адже саме ви повинні боротися із пропагандистською системою ворожих ЗМІ. Дуже...

Читати »

ЯК БУТИ TRUTH-TELLERS В УМОВАХ ВІЙНИ, АБО ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ОФІЦЕРА ЗВ’ЯЗКІВ З ГРОМАДСЬКІСТЮ

25.04.2017 | 14:21

 20 квітня 2017 року студенти факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка мали змогу зустрітись з представниками Прес-служби Збройних сил США в Україні.
Начальник Західного медіацентру Міноборони України Олександр Поронюк представив Кейлу Крістофер – керівницю інформаційного відділу американського контингенту на Яворівському полігоні. Офіцер розповіла про особливості своєї роботи. Кейла служить 7 років, очолює відділ зв’язків з громадськістю Збройних сил США і є офіційним представником 45 бойової бригадної групи, яка зараз тренує українських військових за стандартами НАТО. Кейла Крістофер має диплом...

Читати »

«Сповідь Митуси 20-го століття»

28.03.2017 | 15:13

24 березня 2017 року ми дізналися: чому, як і через що був затриманий Ігор Калинець. Життя «до» та «після». Так звані радянською владою «компромати» вже перед студентами ЛНУ ім. І.Франка.
Це другий візит Ігоря Калинця –  поета і прозаїка, представника «пізньошістдесятницької» генерації, дисидентсько–самвидавного руху в Україні та політв’язня . Вперше ми зустрілися у стінах факультету журналістики Львівського національного університету імені І.Франка, до річниці з дня смерті Т.Г.Шевченка. Студенти були настільки захоплені розповідями українського поета, що попрохали зустрітися вдруге.
Ігор Миронович представив свої збірки...

Читати »

Студенти-журналісти відвідали ФранкоHouse!

18.03.2017 | 09:35

16 березня 2017 року першокурсники факультету журналістики екскурсували в стінах музею Франка. Ще з шкільної парти нам багато розповідало про незламний дух Каменяра. Проте щоб відчути та пізнати справжнього Франка потрібно увійти в його дім. Саме на побутовому рівні, відчувається вся автентичність та природа речей великого Генія. Показово, що студенти з великим захопленням слухали екскурсовода , наче поринаючи у далеке минуле, аби на мить наблизитись до товариського кола Івана Яковича. Неабияк вражають найцінніші речі поета: мереживна вишиванка, костюм в котрому...

Читати »

ЗУСТРІЧ З ІГОРЕМ КАЛИНЦЕМ!

14.03.2017 | 14:01

10 березня суденти факультету журналістики під час заняття з теорії літератури мали чудову нагоду зустрітися з відомим поетом-дисидентом, лауреатом Шевченківської премії, громадським діячем і почесним доктором Львівського національного університету імені Івана Франка Ігорем Калинцем.
Символічно, що така тепла творча зустріч відбулася у Шевченкові роковини. Тож і сам поет розпочав свою розповідь з важливих маловідомих біографічних моментів самого Кобзаря. 103 аудиторія настільки була людною, а потік бажаючих послухати живу легенду української літератури не припинявся до кінця зустрічі.
Ігор Миронович розповів в історичному зрізі...

Читати »