Кафедра теорії і практики журналістики

  • Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

Історія кафедри теорії і практики журналістики бере свій початок з 2005 року. Працівники забезпечують підготовку журналістів для преси, газетно-журнальних видань, відділів реклами та маркетингу ЗМІ. Викладачі кафедри професор Крупський І.В. доценти М.П.Присяжний, Ю.П.Васьківський, З.Є.Дмитровський, Лозинський М.В., І.М.Лубкович, І.М.Скленар, Б.С. Тихолоз, асистенти Ю.Н. Витвицька, М.В.Міщенко,, Н.О.Войтович, О.Б.Маєвський, М.С. Рудик, К.П. Туркевич, Ю.О.Яцикович, І.О.Пикус, Н.М.Дзьомба, І.І.Ніронович, Є.О.Скляренко,Т.Я., Т.Я.Війтович, Н.Р. Гадьо, досліджують широкий спектр функціонування ЗМІ у сучасному суспільстві, організації їх роботи, економіки і менеджменту мас-медіа, правових і етичних основ журналістської діяльності, теорії і методики журналістської творчості.

 

Провідні дисципліни кафедри теорії і практики журналістики: “Теорія і практика журналістики”,  “Правові норми журналістики”, „Журналістська етика”, „Аудіовізуальна журналістика”, „Основи ринкової економіки”, „Інтелектуальна власність”, „Вступ до журналістики”, „Організація роботи редакції і праці журналіста”, „Теорія і практикиа реклами”, „Проблеми теорії журналістики”, „Психологія літературної творчості”, „Правознавство”, „Соціальні комунікації”;  спецкурси: „Менеджмент у журналістиці”, „Сатира і гумор в пресі”, „Сучасна українська ділова преса”, „Маркетинг у журналістиці”, „Секретаріат редакції сучасної газети”, „Організація роботи прес-служби”, „Політичний імідж в структурі комунікаційного простору”, „Спортивна журналістика”, „Менеджмент у видавничій справі”,  „Особливості роботи журналіста в інформаційному агенстві”, „Чемпіонат Європи з футболу і ЗМІ”, „Психологія реклами” та  ін.

 

Викладачі кафедри у 2009 році завершили роботу над темою  “Шляхи підвищення ефективності сучасної журналістики”,  наук.  керівник М.П.Присяжний. У планах кафедри на 2010-2013 роки робота над темою – „Українські медіа і проблеми національної ідентичності: історія, стан, перспективи”.

 

Кафедра щорічно організовує всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію.

Міжнародні зв’язки: Доцент кафедри професор Українського Вільного Університету у Мюнхені Присяжний М.П. здійснює координаційну роботу з Фундаціями Ганса Зайделя і Конрада Аденауера (Німеччина), є членом Академії Української Преси, що працює у Києві за зразком Академії Баварської Преси у Мюнхені. У рамках цієї співпраці на факультеті відбуваються зустрічі, семінари, лекції. Активну участь у налагодженні і розширенні зовнішніх зв’язків  беруть участь працівники кафедри. Кафедра підтримує зв’язки і налагодила співпрацю із Вроцлавським університетом, вищими школами у м.Кельце і м.Радом (Польща), Московським університетом ім.М.Ломоносова, Українським Вільним Університетом (Німеччина).

Співробітники

завідувач, професор (сумісник)КРУПСЬКИЙ Іван Васильовичзавідувач, професор (сумісник)
доцентВАСЬКІВСЬКИЙ Юрій Петровичдоцент
доцентДМИТРОВСЬКИЙ Зенон Євгеновичдоцент
доцентЛОЗИНСЬКИЙ Мар’ян Володимировичдоцент
доцентЛУБКОВИЧ Ігор Маркіяновичдоцент
доцентПРИСЯЖНИЙ Михайло Павловичдоцент
доцентРУДИК Мирослава Степанівнадоцент
доцентСКЛЕНАР Ігор Михайловичдоцент
доцентТИХОЛОЗ Богдан Сергійовичдоцент
доцентШАЙДА Наталія Костянтинівнадоцент
асистентВИТВИЦЬКА Юлія Несторівнаасистент
асистентВОЙТОВИЧ Наталія Олегівнаасистент
асистентГАДЬО Наталія Романівнаасистент
асистентГУДЗ Богдан Даниловичасистент
асистентМАЄВСЬКИЙ Орест Богдановичасистент
асистентМІЩЕНКО Максим Володимировичасистент
асистентНІРОНОВИЧ Ірина Іванівнаасистент
асистентПИКУС Іван Олексійовичасистент
асистентСКЛЯРЕНКО Євген Олександровичасистент
асистентТУРКЕВИЧ Катерина Прокопівнаасистент
асистентЯЦИКОВИЧ Юлія Олегівнаасистент
старший лаборантБЕРДАК Христина Михайлівнастарший лаборант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розкладНа кафедрі нових медій відбувся круглий стіл

22.05.2018 | 12:00

В рамках ХІІ Всеукраїнського фестивалю науки 16 травня 2018 року на факультеті журналістики відбувся круглий стіл, присвячений темі нових медій в правовому полі України. У числі гостей були медіа-юристи, головні редактори й журналісти львівських медіа-ресурсів, та безпосередньо організатори заходу – викладачі кафедри нових медій і студенти. Протягом двох годин присутні вели дискусію щодо правового регулювання інтернет-видань, відповідальності за поширення неправдивої інформації у соцмережах тощо.
Детальніше про захід тут.

Читати »

ОГОЛОШЕННЯ

15.05.2018 | 22:42

21 травня 2018 р.  о 13 год. 30 хв.  в ауд.103 (вул.Чупринки,49)
відбудеться засідання Вченої ради факультету журналістики
 
Порядок денний:

Про стан підготовки бакалав3ських та магістерських робіт
Про затвердження навчального плану бакалавра
Про затвердження тем кандидатських дисертацій
Про затвердження додаткових програм аспірантів
Різне

 
 Доповідають завідувачі кафедр
Доповідає в.о.декана
Вчений секретар

Читати »

РОСІЙСЬКЕ ДУРИСВІТСТВО В ТЕЛЕРАДІОЕФІРІ УКРАЇНИ

15.05.2018 | 11:35

«А в чистом поле система «град», за нами Путин и Сталинград». Так звучить приспів однієї з найновіших пісень, яка заполонила російський ефір. На щастя, не вистачило цинічної зухвалості, щоби це «чудо» імперського мистецтва транслював телеканал «Інтер» 9 травня 2018 р. під час російсько-совєтського концерту «Победа на всех одна». Організатори цієї телевізійної програми – помітної складової інформаційно-психологічної війни Російської Федерації проти України – викликали справедливе обурення мільйонів українських громадян. Адже ведучі промосковського за духом концерту Анастасія Даугуле і Андрій Доманський, спекулюючи...

Читати »

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО МАГІСТРАТУРИ!!!

10.05.2018 | 15:11

Нагадуємо, що реєстрація для складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови розпочинається 14 травня і триватиме до 18.00 год. 5 червня. Зареєструватися треба в деканаті факультету журналістики. Відповідальна за реєстрацію Власюк Ірина Михайлівна (ауд.201, деканат, факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, вул. Генерела Чупринки, 49). Чекаємо Вас!!!

Читати »

На факультеті – конференція молодих науковців!

27.04.2018 | 18:43

26-27 квітня 2018 року на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась Друга всеукраїнська науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Професійне становлення журналіста: традиції та нові підходи».  Цьогорічні учасники конференції – з українських університетів, а також наукові партнери факультету з Польщі та Росії.
Пленарне засідання відкрили в. о. декана факультету журналістики Андрій Яценко та проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку ЛНУ ім. Івана Франка Мар’ян Лозинський. З вітальним словом до студентів також звернувся завідувач кафедри телебачення...

Читати »