Кафедра теорії і практики журналістики

• Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

Історія кафедри теорії і практики журналістики бере свій початок з 2005 року. Працівники забезпечують підготовку журналістів для преси, газетно-журнальних видань, відділів реклами та маркетингу ЗМІ. Викладачі кафедри професор Крупський І.В. доценти М.П.Присяжний, Ю.П.Васьківський, З.Є.Дмитровський, Лозинський М.В., І.М.Лубкович, І.М.Скленар, Б.С. Тихолоз, асистенти Ю.Н. Витвицька, М.В.Міщенко,, Н.О.Войтович, О.Б.Маєвський, М.С. Рудик, К.П. Туркевич, Ю.О.Яцикович, І.О.Пикус, Н.М.Дзьомба, І.І.Ніронович, Є.О.Скляренко,Т.Я., Т.Я.Війтович, Н.Р. Гадьо, досліджують широкий спектр функціонування ЗМІ у сучасному суспільстві, організації їх роботи, економіки і менеджменту мас-медіа, правових і етичних основ журналістської діяльності, теорії і методики журналістської творчості.

Провідні дисципліни кафедри теорії і практики журналістики: “Теорія і практика журналістики”,  “Правові норми журналістики”, „Журналістська етика”, „Аудіовізуальна журналістика”, „Основи ринкової економіки”, „Інтелектуальна власність”, „Вступ до журналістики”, „Організація роботи редакції і праці журналіста”, „Теорія і практикиа реклами”, „Проблеми теорії журналістики”, „Психологія літературної творчості”, „Правознавство”, „Соціальні комунікації”;  спецкурси: „Менеджмент у журналістиці”, „Сатира і гумор в пресі”, „Сучасна українська ділова преса”, „Маркетинг у журналістиці”, „Секретаріат редакції сучасної газети”, „Організація роботи прес-служби”, „Політичний імідж в структурі комунікаційного простору”, „Спортивна журналістика”, „Менеджмент у видавничій справі”,  „Особливості роботи журналіста в інформаційному агенстві”, „Чемпіонат Європи з футболу і ЗМІ”, „Психологія реклами” та  ін.

Викладачі кафедри у 2009 році завершили роботу над темою  “Шляхи підвищення ефективності сучасної журналістики”,  наук.  керівник М.П.Присяжний. У планах кафедри на 2010-2013 роки робота над темою – „Українські медіа і проблеми національної ідентичності: історія, стан, перспективи”.

Кафедра щорічно організовує всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію.

Міжнародні зв’язки: Доцент кафедри професор Українського Вільного Університету у Мюнхені Присяжний М.П. здійснює координаційну роботу з Фундаціями Ганса Зайделя і Конрада Аденауера (Німеччина), є членом Академії Української Преси, що працює у Києві за зразком Академії Баварської Преси у Мюнхені. У рамках цієї співпраці на факультеті відбуваються зустрічі, семінари, лекції. Активну участь у налагодженні і розширенні зовнішніх зв’язків  беруть участь працівники кафедри. Кафедра підтримує зв’язки і налагодила співпрацю із Вроцлавським університетом, вищими школами у м.Кельце і м.Радом (Польща), Московським університетом ім.М.Ломоносова, Українським Вільним Університетом (Німеччина).

Співробітники

завідувачПРИСЯЖНИЙ Михайло Павловичзавідувач
професор (сумісник)КРУПСЬКИЙ Іван Васильовичпрофесор (сумісник)
професорЛОЗИНСЬКИЙ Мар’ян Володимировичпрофесор

Викладацький розклад

Увага! Вступникам на магістратуру в 2019 році

18.07.2019 | 16:50

Фаховий іспит 25 липня, 14.00 , в головному корпусі Львівського національного університету імені Івана Франка.
Для складання іспиту при собі потрібно мати аркуш результатів вступних випробувань (екзаменаційний лист) та посвідчення особи (паспорт).
Аркуш результатів ви можете отримати в деканаті факультету журналістики з 22 липня  по 25 липня 2019 року до 13.00 .

Бажаємо успіхів вступникам!

Урочисте вручення дипломів бакалаврам 2019 року

17.07.2019 | 15:55

Університетську залу наповнюють промені прямого обіднього сонця, що прориваються крізь настельний вітраж. Вони чітко окреслюють силуети людей, що потрохи збираються у приміщенні. І лише, коли люди заповнили зал, із центру президії декан промовляє довгоочікуване: “Урочисту академію з нагоди вручення дипломів бакалаврам журналістики 2019 року відкрито!”.
Стукіт сердець людей у залі починає битися в унісон із оплесками.
“Цей день знаменує вихід у світ десятки молодих амбітних людей, які зможуть протистояти інформаційній війні, маніпуляціям та створити дійсно гідне медіасередовище”, – урочисто лунає...

Стипендійні рейтингові списки

27.06.2019 | 13:40

Студентам бюджетної форми навчання необхідно звірити свої бали (додаткові та середні). Якщо є відмінність у балах, або
студента немає в рейтингу обов’язково повідомити на е-мейл: journalism.lnu@gmail.com

та вказати, де саме є помилка.
При виявленні помилки також варто зателефонувати в деканат і повідомити про це.

Читати »

Графік ліквідації заборгованостей за формами “2” і “К”

25.06.2019 | 16:28

графік складання талонів (кафедра радіомовлення і телебачення) Графік складання талонів 2019 (кафедра мови ЗМІ) кафедра теорії і практики журналістики ліквідація академзаборгованості червень-серпень 2019 р. розклад склад. талонів. каф. н.м.