Євгенія Подобна: «Найгірший ворог журналіста на війні – це паніка»

08.05.2019 | 16:04

Євгенія Подобна: «Найгірший ворог журналіста на війні – це паніка»

7 травня 2019 р. на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка у межах Першого Всеукраїнського форуму військових письменників відбулася зустріч журналістки 5 каналу, авторки книги «Дівчата зрізають коси» Євгенії Подобної зі студентами-першокурсниками.

Гостя поділилися зі студентами власним досвідом у сфері військової журналістики, розповіла про свої здобутки та плани у літературній діяльності. Студенти мали змогу дізнатися як журналісти працюють на війні, дізнатись що є правдою, а що міфом,  поспілкуватися особисто, дізнатись секрети їхнього успіху, отримати цінні настанови.

Журналістка поділилася практичними порадами щодо  заходів безпеки в екстремальних умовах. «Війна – це не місце для красивого вигляду та підборів», – зазначила Євгенія. Поведінка журналіста у зоні військового конфлікту повинна бути надзвичайно виваженою та продуманою, у цій справі доводиться залишити екстрим на другому плані. Лейтмотивом майстер–класу стала дуже проста, але змістовна теза: «Хороший журналіст – живий журналіст», тому журналістові потрібно робити все, щоб виконати редакційне завдання і повернутися додому живим та неушкодженим.

Опинившись на полі бою, журналіст, незалежно від спеціалізації, має відкинути свої «романтичні» уявлення про війну та зрозуміти, що головна його ціль – збереження життя – свого, своїх колег та військовослужбовців. Тому варто дотримуватись чітких правил перебування у зоні бойових дій. До прикладу, у всьому треба чітко виконувати вказівки офіцера, закріпленого за журналістом, носити зручний одяг.

На завершення Євгенія Подобна додала що, головне – не зраджувати власним принципам та за будь-яких умов бути чесним журналістом.

Студенти першого курсу Анастасія Рогожінська,
Карина  Садоха, Ярослав Іваніщев