Наталія Нагорна: «Вмикайте камери, знімайте себе, аналізуйте актуальні події»
Наталія Нагорна: «Вмикайте камери, знімайте себе, аналізуйте актуальні події»
7 травня 2019 р. на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка у межах Першого Всеукраїнського форуму військових письменників відбулася зустріч зі спеціальним кореспондентом телепроекту ТСН, авторкою книги «Повернутися з війни» Наталією Нагорною зі студентами.
Н. Нагорна поділилася секретами тележурналістики, які набула за роки практики, теорію висловлювання підкріпляла прикладами з власної журналістської практики, моделюючи ситуації, у вирішенні яких активно брали участь студенти. За допомогою такого інтерактивного методу навчання зустріч пройшла невимушено та продуктивно.
Серез основних тез зустрічі такі:
-
«Журналістика – мистецтво взаємодопомоги». Адже потрібно дати глядачам максимум якісної інформації.
-
«Мертвий журналіст – поганий журналіст». Умови, в яких відбувається зйомка сюжету мають бути безпечними для життя журналіста та знімальної групи. Наталя порадила студентам-журналістам також проходити курси долікарської допомоги.
-
«Щоб бути журналістом в Україні – необхідно ідеально володіти українською мовою». Н. Нагорна розповіла, що не ризикнула вступати на факультет журналістики у Львів через те, що закінчила російськомовну школу і впевнено не володіла українською мовою.
-
Порада для тих, хто хоче бути тележурналістом – «вмикайте камери, знімайте себе, говоріть про актуальні події, монтуйте і аналізуйте свої відео. Аналізуйте сюжети, які ви бачите на телеекранах, вмійте розрізняти їх компоненти, черпайте з них нові знання та ідеї».
-
Основні компоненти телесюжету: підводка (вводить глядача в курс подій), стенд-ап (існує 4 види: початковий, «місток», кінцевий та «деталь»), синхрон (повинен тривати 7-15 секунд і висвітлювати найголовніші репліки коментатора), закадровий текст (має складає не більше 15% сюжету), а також лайф (його має бути багато, адже він відображає емоції учасників та очевидців подій). У сюжеті ці компоненти мають плавно переходити один в одного, чергуватись, щоб не перевантажувати увагу глядача.