Вебінар «Захист кваліфікаційної (бакалаврської) роботи у формі практичного проєкту»

23.09.2024 | 16:34

19 вересня 2024 року на факультеті журналістики відбувся вебінар «Захист кваліфікаційної (бакалврської) роботи у формі практичного проєкту».  Гарант освітньо-професійної програми «Журналістика» рівня вищої освіти «Бакалавр» доцент Христина Дацишин ознайомила учасників з вимогами стандарту вищої освіти зі спеціальності «Журналістика», відповідно до яких,  зокрема, передбачено захист кваліфікаційної роботи у формі практичного проєкту.

Здобувачі освіти у Львівському національному університеті імені Івана Франка керуються принципами академічної свободи щодо вільного вибору теми бакалаврської кваліфікаційної роботи, різновиду інформаційного продукту для втілення творчої концепції, форми кваліфікаційної роботи (практичний проєкт або творчий захист). Студент має право виконувати проєкти, які відповідають  його професійним зацікавленням, прагненням щодо кар’єрного розвитку. Зокрема, це може бути  цикл теле- або радіоматеріалів, фотопроєкт (цикл фотографій) із текстовим супроводом,  документальний чи художньо-документальний фільм, художньо-публіцистичний твір або цикл творів (документально-історична проза), що базується на фактичному матеріалі, серія відео- чи аудіоматеріалів (подкастів), інформаційна брошура або книга, що не є періодичним виданням, один великий журналістський матеріал (лонгрід), цикл матеріалів із ознаками єдиного тематичного напрямку або формату (серія публікацій). Студент  може подавати до захисту проєкт, у якому реалізоване  створення, інформаційне наповнення власними матеріалами офіційної сторінки установи чи організації в соцмережах; авторський онлайн-проєкт (інтернет-сайт, портал, блоґ, інтерактивний контент, віртуальну галерею тощо); концепцію медійного стартап-проєкту, що передбачає розробку повної стратегії реалізації запропонованої ідеї.  Визначено рекомендації щодо обсягу кожного різновиду інформаційного продукту.

Викладачі та студенти, які взяли участь у вебінарі, підкреслили, що така форма кваліфікаційної роботи відповідає засадам практикоорієнтованості освітньо-професійної програми «Журналістика» бакалаврського рівня вищої освіти. Знання та практичні інструменти для створення власних проєктів студенти здобувають впродовж вивчення всіх освітніх дисциплін ОПП «Журналістика».  Успішній роботі сприяє матеріальна база факультету журналістики, де, зокрема, працюють телестудія Franko TV,  радіостудія Franko FM, лабораторія «Контент і технології», видання «Листи до приятелів», «Медіакритика».

Слушні міркування  щодо досвіду, можливостей і перспектив захисту кваліфікаційної роботи у формі практичного проєкту висловили доцент кафедри української преси Тетяна Бурдега, завідувачка кафедри нових медій доцент Наталія Габор, завідувачка кафедри телебачення і радіомовлення доцент Парасковія Дворянин, завідувач кафедри зарубіжної преси та інформації професор Мар’ян Житарюк, завідувач кафедри української преси доцент Ігор Паславський, доцент кафедри теорії і практики журналістики Ігор Скленар, голова Науково-методичної ради факультету журналістики доцент Тетяна Хоменко, заступниця декана факультету журналістики доцент Наталія Шайда, інші викладачі та студенти факультету журналістики.

Захист бакалаврської роботи у формі практичного проєкту дасть змогу виявити кваліфікацію випускника факультету журналістики як фахівця, здатного створювати якісний інформаційний продукт, застосовувати у професійній діяльності здобуті під час навчання знання, навички, компетентності.