ЗУСТРІЧ МИКОЛИ КНЯЖИЦЬКОГО ЗІ СТУДЕНТАМИ

19.11.2019 | 15:27

18 листопада до студентів факультету журналістики Франкового університету на лекцію зі «Вступу до журналістики» завітав Микола Княжицький – журналіст, депутат, голова Комітету з питань культури й духовності, а також член австрійського Міжнародного інституту преси. У минулому – член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, керівник телеканалів і медійних компаній СТБ, УТ-1, Тоніс і Газети 24, тож радо поділився своїм досвідом зі студентами факультету журналістики. Микола Леонідович розповів про важливість журналістської освіти й відмінності можливостей молодих фахівців сьогодні і в часи його навчання. Крім того, дав декілька настанов юним слухачам. “Головне – не обдурювати читача чи глядача”, – сказав він і зробив наголос на свободі слова й демократичності, що мають бути в медіа, проте уточнив, що в умовах гібридної війни Російської Федерації проти України ці свободи мають бути дещо обмежені. До того ж, гість звернув увагу на суспільне мовлення, яке наразі не може бути конкурентним серед каналів, які перебувають у приватній власності окремих осіб. Микола Княжицький зауважив, що сфери, на яких хоче зосередитися найближчим часом це – медіа, екологія, місцеве самоврядування, загалом гуманітаристика. Зустріч з гостем завершилася доречними словами професора, завідувача кафедри радіомовлення і телебачення Василя Лизанчука: “Приємно, що до нас приходять люди, які займають україноцентричну позицію, які розуміють, що все має базуватися на інтересах українського суспільства, інколи попри стандарти. Національні загальнолюдські цінності мають утверджуватися в українській журналістиці”.

Юлія БОЙЧУК,

студентка І курсу