СТИСЛИЙ ЗВІТ ГРУП ДЕСТІН

ПРО ПРОЄКТ ПЛАНИ ГРУПИ ДЕСТІН ЗВІТ ТЕКСТИ ПРО ПРОЄКТ

 


СТИСЛИЙ ЗВІТ ПРО ТЕ, ЯК ГРУПА ДЕСТІН ВІД ЛНУ ВИКОНУВАЛА РОБОТУ

 

  1. Проведено аудит бакалаврської та магістерської програм, де проаналізовано структуру, наповнення запропонованих дисциплін;
  2. Зібрано та перекладено анг.мовою факультетські освіті програми та дескриптори.
  3. Проведено опитування працедавців, випускників та старшокурсників факультету на предмет очікувань та вимог до журналістської освіти, її відповідності професійним потребам та зацікавленням студентів;
  4. Проведено обговорення щодо покращення навчального процесу на факультеті журналістики
  5. Співставлено існуючу освітню програму із європейськими рамками кваліфікації, з побаченим та проаналізованим досвідом європейських вишів;
  6. Обговорено отримані результати і побачений досвід та запропоновані концепції щодо змін журналістської освіти на факультеті;
  7. Удосконалено тематичне наповнення змістових модулів курсів;
  8. У рамках дисциплін спеціалізацій запропоновано нові курси.
  9. Запропоновано опис оновлених освітніх курсів ;
  10. Проведено зустріч з іншими стейкхолдерами на предмет змін та оновлень;.
  11. Оновлену освітню програму з МА подано на аналіз в університетський центр якості освіти
  12. Проєкт оновленої МА програми з журналістики виставлено на сайті факультету для обговорення https://journ.lnu.edu.ua/academics/osvitni-prohramy.
  13. Оновлення існуючої магістерської програми та створення нової —двох дипломів— відбувалось з урахуванням рамки кваліфікацій, над якою  працювали колеги з Інституту журналістики (КНУ), та Національних рекомендацій для журналістської освіти на бакалаврських та магістерських програмах (ЗНУ).
  14. Створено дві нові МА програми з журналістики: «Економічна журналістика» та «Міжнародна журналістика» https://journ.lnu.edu.ua/academics/osvitni-prohramy
  15. Спільно з колегами з відділення політології та соціальних комунікацій Університету Адама Міцкевича (Познань, Польща) факультет журналістики ЛНУ  створив цілком нову спільну  магістерську Програми двох дипломів дипломів «Нові медіа та комунікаційні технології». Підписано міжуніверситетські угоди. Програма вже провела свій перший  набір магістрів https://journ.lnu.edu.ua/wp-content/uploads/2022/06/Novi-media-i-komunikatsiyni-tekhnolohii.pdf
  16. Свій досвід зі створення міжнародного освітнього проекту двох дипломів було проаналізовано, описано та виставлено на сайті проекту (https://www.destin-project.info/)
  17. На факультеті журналістики ЛНУ на базі техніки, отриманої в межах технічної допомоги проєкту DESTIN, була створена лабораторія журналістських інновацій КіТ (Контент і Технології), яка зорієнтувала свою діяльність на інноваційні технології в комунікації та медіа. https://journ.lnu.edu.ua/laboratory/kontent-i-tekhnolohii
  18. Проведено день Відкритих дверей для абітурієнтів у контексті
  19. Створено два курси з медіа грамотності для початкового та середнього рівнів https://www.destin-project.info/media-literacy-outreach-courses/.
  20. Створено Українську асоціацію медіадослідників «Український форум викладачів медіа і журналістики». Мета – сприяти розвитку медіаосвіти в Україні на базі ВНЗ.
  21. На базі ЛНУ проведено завершальну підсумкову конференцію. Тези конференції.

 

Що дасть DESTIN майбутнім студентам?

проєкт Еразмус+ КА2 DESTIN («Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм») спільний для двадцяти освітніх і медійних установ та організацій, серед яких – десять українських університетів. На факультеті журналістики ЛНУ імені Івана Франка його історія почалася в 2018 році. Крім викладачів, студентів та журналістів-практиків з української сторони, в ньому задіяні партнери з Австрії, Британії, Ірландії, Польщі та Швеції з координаторами від університету Бат Спа (Британія).

Які зміни БУДУТЬ В НАШОМУ/ВАШОМУ НАВЧАННЮ ЗАВДЯКИ  DESTIN?

Отже дестін, це європейський проект за фінансової підтримки Європейського Союзу. Оскільки маємо європейську підтримку, то основні вимоги до проекту-зробити журналістську освіту максимально наближеною до європейської.  Звичайно, обіцяти вам Оксфорд чи  Кембрідж ми не можемо, для цього треба докласти дещо більше зусиль, проте ми максимально намагаємось і будемо намагатись наблизити особливості навчання до тих зразків, які побачили самі в університетах Польщі, Британії, Швеції.

1.насамперед почали змінюватись ті предмети, які ми вам запропонуємо, коли ви прийдете. Звичайно, ви будете вивчати ті предмети, які вивчають в університетах усього світу: філософія, історія, іноземні мови. Проте з»являться нові, які цьогорічні випускники  описали як такі, що,  на їх думку, були б сьогодні корисними. Окрім того, ми все більше запрошуємо журналістів з редакцій  з майстер-класами. Вони на цих міні-тренінгах навчають того, чим займаються самі і що варто було б опанувати студентам. Згодом таких предметів, які зорієнтовані на навички, стане ще більше.

  1. Окрім того наші студенти йдуть на практику в редакції. Згодом ми проводимо опитування редакторів щодо того, які нові вміння варто дати нашим студентам.
  2. Ще зовсім недавно час сесій був найскладнішим періодом у житті наших студентів, оскільки, готуючись до іспитів, треба було багато всього вивчити і запам»ятати. Тепер, згідно з європейськими стандартами, все більше іспитів переведено в проектний варіант. Що це таке? Це коли ви не вчите купу білетів та відповідей на них, а робите якийсь інформаційний продукт. Наприклад лонгрід про цікаве чи важливе явище, чи подкаст. Для цього ви, звичайно ж, повинні опанувати і теорію, і практику, проте робити щось, що можна вивісити на сайті, показати друзям, згодом роботодавцям, значно цікавіше, аніж вчити теорію.
  3. Для праці і закріплення навичок факультет має сьогодні теле-радіостудію, комп’ютерний клас, завершується робота над експериментальною лабораторією КіТ (контент і Технології), техніку для якої ми отримали саме завдяки проекту ДЕСТІН. Розпочинається робота над студією інтернет-радіо.
  4. Ще однією перспективною новинкою для вас стане (за умови, що ви володієте анг./польською мовами) подвійний/дуальний диплом. Що це таке? Він для тих, хто дійде до магістратури. За умови, що ви оберете цю програму, можна буде отримати 2 дипломи-український та європейський, який дозволить продовжити навчання в країнах Європи чи подавати своє резюме на працю в Європі і отримувати такі ж заробітні плати як і європейці.

Цілком можливо, що поки ви вступите до нас, ми встигнемо зробити ще якісь зміни. Але для цього і вам, і нам потрібне здоров»я і натхнення. Чого всім щиро зичу!