Галина Яценко – переможниця Міжнародної премії Spiegelungen для мініпрози

20.07.2020 | 09:48

Інститут німецької культури та історії Південно-Східної Європи при Мюнхенському університеті імені Людвига-Максиміліана провів конкурс «Мікроліти: потойбіч Целана» на здобуття Премії німецького видання Spiegelungen («Віддзеркалення») за мініпрозу українською, німецькою, румунською мовами. Конкурс приурочено до 50-ої річниці з дня народження і 100-ої з дня смерті німецькомовного поета і  перекладача Пауля Целана, якого літературна критика називає одним із найкращих європейських ліричних поетів повоєнного часу і творчість якого тісно була пов’язана з Україною, зокрема з Чернівцями.

Творче змагання виявилося резонансним, адже на розгляд україно-німецько-румунського журі учасники надіслали  289 текстів з Німеччини, 79 – з Румунії та 201 – з України. Днями стало відомо, що переконливу перемогу серед українських поетів, письменників та перекладачів здобула доцентка факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидатка наук із соціальних комунікацій Галина Яценко з текстом «Вхопися, мій Хлопчику!».

В обґрунтуванні свого вибору журі закцентувало на нестандартності манери поетичного письма Галини Яценко: «…в густому інтертекстуальному плетиві, надзвичайно щільно з’являються важливі реалії біографії Целана (Чернівці, Україна, Париж, Сена, міст Мірабо). Окремі образи натякають на вірші („Фуга смерті“, „Потойбіч“, „Осокоре“, „Тодтнаумберґ“, „Примус світла“). Хоча вони експліцитно й не називаються, проте майстерно вплітаються у наратив цієї мініпрози. Як сама форма оповіді, так і образна палітра тут вельми оригінальні».

З деталями конкурсу можна ознайомитися за покликом.

За результатами конкурсу, окрім премії, переможний текст Галини Яценко перекладуть на румунську і німецьку мови й публікуватимуть у німецьких виданнях та антологіях. Попередньо нагородження переможниці відбудеться 21-23 листопада 2020 року в рамках Целанівських днів в Україні.