На кафедрі відбувся науково-методичний семінар на тему «Медіаграмотність як спосіб інформаційної гігієни і безпеки»

26.01.2022 | 18:06

24 січня на кафедрі зарубіжної преси та інформації відбувся науково-методичний семінар відповідно до плану роботи на 2021/22 навчальний рік. Аспірант І курсу Сергій Смірнов виступив з доповіддю «Медіаграмотність як спосіб інформаційної гігієни і безпеки».

Доповідач підготувала презентацію, в якій на прикладах публікацій в українських та в закордонних ЗМІ вказав на важливість медіаграмотності та розуміння інструментів поширення неправди в соціальних комунікаціях.

«Стандарти журналістики, вміння і розуміння не тільки професійних журналістів, але й суспільства орієнтуватися в інформаційних потоках сьогодні стали важливою частиною нашого життя. Знати, розуміти і взаємодіяти з інформаційними потоками, визначати елементи маніпуляцій і протидіяти пропаганді – стає обов’язковим завданням сучасних журналістів та науковців. В сучасних викликах це корисні навички як для приватних потреб, так і інформаційної безпеки держави», – переконаний Сергій Смірнов.

Важливим елементом доповіді стали приклади публікацій, котрі продемонстрували, де можуть не спрацьовувати розповсюджені фактчекінгові інструменти. Виявляти такі технології і боротися з ними, гідно протистояти таким маніпуляціям, у які включені елементи, що апелюють до неправди і зловживають традиціями, цінностями та постійно оновлюваною аудиторію, можна лише за умов комплексного підходу, в якому задіяні навчальні, виховні та навіть етичні і законодавчі фактори. Метою таких досліджень стає формування грамотного, з навиками критичного мислення, журналіста і громадянина.

Після виступу учасники семінару обговорили доповідь, поставили запитання та дали поради щодо подальшої наукової роботи.