Стажування, співпраця із зарубіжними науковими установами
Наукове та науково-технічне співробітництво із закордонними організаціями за 2019 рік.
Факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка підтримує тісні наукові зв’язки із зарубіжними навчальними установами й науковими закладами, зокрема з Українським Вільним Університетом у Мюнхені (Німеччина), Варшавським університетом, Вроцлавським університетом, Ягелонським університетом, Католицьким університетому у Любліні, Університетом Марії Кюрі-Склодовської, Інститутом польської філології у Жешувському університеті (Польща).
Факультет журналістики плідно співпрацює з кафедрою міжкультурних досліджень Центрально-Східної Європи Варшавського університету. Зокрема, доцент Лильо Т. Я. взяв участь у Міжнародній науковій конференції «Жінки в історії, культурі, літературі та мові: Центрально-Східна Європа», яка відбулася у Варшавському університеті 9−11 травня 2019.
Також кафедра зарубіжної преси та інформації співпрацює з Міжнародним центром задля оборони і безпеки (м. Таллінн). Завдяки цій співпраці доцент Мельник Ю. І. вже третій рік поспіль бере участь у наукових конференціях з питань інформаційної безпеки. Налагоджено зв’язки з Науковим товариством імені Тараса Шевченка у Нью-Йорку (США). Як наслідок, викладачі кафедри мають можливість проходити наукове стажування на базі цієї інституції.
З 5 жовтня по 11 жовтня 2019 року, у рамках співпраці між Львівським національним університетом імені Івана Франка та університетом Ліннеус м. Калмар (Швеція) (проєкт Європейського Союзу ERASMUS+ «Journalism Education for Democracy in Ukraine: DevelopingStandards, Integrityand Professionalism» (DESTIN) доц. Габор Н. Б., доц. Білоус О. М., асист. Войтович Н. О. перебували у науковому відрядженні на факультеті медіа та журналістики.
З 15 жовтня 2019 року по 30 січня 2020 року, у рамках співпраці між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Шецінським університетом (Польща) проходить наукове стажування доц. Рудик М. С.
Доц. Онуфрів С. Т. проходила впродовж 24−30 червня 2019 стажувалася на кафедрі міжкультурних студій Центрально-Східної Європи Варшавського університету (Польща).
Доц. Лильо Т. Я. продовжував своє наукове дослідження в рамках стипендії Польського Комітету у справах ЮНЕСКО (грудень 2018−лютий 2019 року).
Доц. Квасниця О. Ю. брала участь в Експертній нараді щодо питань правопису українських географічних назв японською мовою, яка відбулася 4 вересня 2019 року в Палаті Представників парламенту Японії з ініціативи Асоціації україністів Японії за участі Посольства України в Японії та Міністерства закордонних справ Японії.
Доц. Квасниця О. Ю. брала участь у виконанні колективного гранту «Можливості та перспективи регіонального фактчекінгу» (12 квітня 2019 р., Київ) у рамках проєкту «Посилення громадського контролю у регіонах України за підтримки Міністерства закордонних справ Чехії, 2019 (https://www.checkregion–ua.info/faktchek–iak–trend–suchasnoi–zhurnalistyky-2/).
Асист. Табінський Я. І. пройшов наукове стажування в Інституті журналістики та комунікації Вроцлавського університету з 29 травня 2019 р. по 11 червня 2019 р.
Факультет журналістики регулярно обмінюється результатами наукових досліджень і досвідом навчально-виховної роботи з університетами США, Німеччини, Польщі, Румунії та інших закордонних країн.
Наукове та науково-технічне співробітництво із закордонними організаціями за 2020 рік.
Факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка підтримує тісні наукові зв’язки із зарубіжними навчальними установами й науковими закладами, зокрема з Українським Вільним Університетом у Мюнхені (Німеччина), Варшавським університетом, Вроцлавським університетом, Ягелонським університетом, Католицьким університетому у Любліні, Університетом Марії Кюрі-Склодовської (Польща), Інститутом польської філології у Жешувському університеті.
З 15 жовтня 2019 р. по 30 січня 2020 р., у рамках співпраці між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Щецінським університетом (Польща), доцент кафедри теорії і практики журналістики Рудик М. С. проходила наукове стажування.
Упродовж 18−21 листопада в рамках проєкту 598964-EPP-1-2018-1-UK–EPPKA2-CBHE–JP–Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism (DESTIN) у рамках програми ERASMUS+ за напрямом КА2 («Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність та професіоналізм») викладачі факультету доц. Яценко А. М., доц. Лавриш Ю. С., доц. Залізняк Ю. Б. взяли участь у Міжнародній конференції «Future and identity of journalism: horizons, prospects, challenges» (18−22 November, Adam Mickiewicz University, Poznan (Poland)).
З 04 листопада по 03 грудня 2020 р. асистент кафедри теорії і практики журналістики Войтович Н. О. проходила наукове стажування у Комунальному закладі Львівської обласної ради «Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти». З 20 грудня 2019 р. по 02 лютого 2020 р., у рамках співпраці між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Інститутом полоністики та журналістики Коледжу гуманітарних наук Жешувського університету (Польща), асистент кафедри теорії і практики журналістики Войтович Н. О. проходила наукове стажування.
З 02 лютого по 09 лютого 2020 р. асистент кафедри теорії і практики журналістики Войтович Н. О. проходила наукове стажування у ГО Львівського обласного центру гуманної педагогіки.
З березня 2020 року викладачі факультету журналістики доц. Яценко Г. В., доц. Яценко А. М., асист. Войтович Н. О., асист. Війтович Т. Я., доц. Білоус О. М., доц. Михайличенко Н. Є. беруть уачсть у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», який виконує Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академією української преси.
Асистент кафедри теорії і практики журналістики Войтович Н. О. брала участь:
у розробці гранту в рамках проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» на зйомки відео уроків «П’ятихвилинка медіа грамотності» − керівник проекту; у співпраці факультету з Львівської обласною Малою академією наук учнівської молоді гурток «Юний журналіст» став переможцем освітнього проєкту, реалізованого Міністерством освіти і науки України та Міністерством інформаційної політики України спільно з громадською організацією Change Communication (“Комунікації для змін”) за підтримки Проєкту міжнародної технічної допомоги “Зміцнення громадської довіри” (UCBI II), що фінансується агентством США з міжнародного розвитку (USAID), та Google Україна – конкурс «Youth MediaLab 2019−2020».
Доц. Онуфрів С. Т. з 22 вересня до 2 жовтня 2020 р. проходила закордонне наукове стажування та брала участь у воркшопі, який організував Інститут Молдови Ляйпцізького університету, Федеративна Республіка Німеччини.
Викладачі факультету безпосередньо долучені до виконання програми ERASMUS+ за напрямом КА2 «Журналістська освіта задля демократії в Україні: розробка стандартів, доброчесність і професіоналізм» / JournalismEducationforDemocracyinUkraine: DevelopingStandards, IntegrityandProfessionalism (DESTIN) номер проекту 598964-EPP-1-2018-1-UK-EPPKA2-CBHE-JP (Грантова Угода № – 2018 – 3308 / 001 – 001), який реалізовується на базі факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Його впровадження передбачає насамперед аналіз, оцінку, перегляд чинних та впровадження оновлених навчальних планів і програм із підготовки журналістів (бакалаврат і магістратура) згідно з Європейською рамкою кваліфікацій (EQF) і відповідно до Європейських стандартів доброчесності та професіоналізму. Інші учасники проекту − 10 українських університетів, університет Bath Spa (Британія), університет імені Адама Міцкевича (Польща), Інститут мистецтва, дизайну та технологій (Ірландія), університет Ліннея (Швеція), EJTA (Європейська журналістська тренінгові асоціація) Institute of Art, Design and Technology (IADT), Світова університетська служба (World University Service (Британія)). Учасники проєкту DESTIN професор Skrzypczak Jędrzej (Познань, Польща) та Hjelmgre Nina(Кальмар, Швеція) були гостьовими спікерами щорічної Міжнародної науково-практичної конференції факультету журналістики «Традиційні та нові медіа перед викликами сучасного суспільства», яка відбулася в дистанційному режимі на платформі Zoom22−23 жовтня 2020 року.
Факультет співпрацює з кафедрою міжкультурних досліджень Центрально-Східної Європи Варшавського університету, Міжнародним центром задля оборони і безпеки (Таллінн). Доцент Мельник Ю. І. регулярно бере участь у наукових конференціях з питань інформаційної безпеки. Налагоджено зв’язки з Науковим товариством ім. Тараса Шевченка у Нью-Йорку. Як наслідок, викладачі кафедри мають можливість проходити наукове стажування на базі цієї інституції.
Налагоджено звʼязки з Сучавським університетом імені Штефана Великого (Румунія), Інститутом журналістики Вроцлавського університету (Польща), зокрема з головним редактором наукового журналу “Dzennikarstwo i media” Ігорем Борковським, який запрошує викладачів кафедри до публікування своїх наукових розвідок), Бухарестським університетом та журналом «Геополітика» (В. Сіміліану).
Факультет журналістики регулярно обмінюється результатами наукових досліджень і досвідом навчально-виховної роботи з університетами США, Німеччини, Польщі, Румунії та інших країн.
Детальні відомості щодо тематики співробітництва із зарубіжними партнерами (окремо по кожній країні) викласти за формою:
Країна-партнер (в алфавітному порядку) |
Установа – партнер |
Тема співробітництва |
Документ, в рамках якого здійснюється співробітництво, термін його дії |
Практичні результати від співробітництва |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
Японія |
Японський університету Кобе Ґакуін (Kobe Gakuin University) |
Правопис українських географічних назв японською мовою |
Договори про співпрацю |
Експертна нарада |
Польща |
Варшавський університет, кафедра міжкультурних студій Центрально-Східної Європи |
А) Україна в сучасному медіа дискурсі; Б) Жінки в історії, культурі, літературі та мові: Центрально-Східна Європа |
Договори про співпрацю |
Наукове стажування |
Польща |
Щецінський університет |
Етично-правові норми журналістики |
Договори про співпрацю |
Наукове стажування |
Польща |
Жешувський університет |
Особливості сучасної фотожурналістики в державах Євросоюзу |
Договори про співпрацю |
Наукове стажування |
Польща |
Познанський університет імені Адама Міцкевича |
Грант – Спільна школа Україна-Польща-Іспанія. |
Договори про співпрацю |
Наукове стажування |
США |
Наукове товариство ім. Тараса Шевченка у США (Shevchenko Scientific Society) |
Публіцистична спадщина Євгена Онацького |
Договори про співпрацю |
Наукове стажування |
Польща |
Інститут полоністики і журналістики Жешівського університету |
ХІІ Дні полоністики та журналістики |
Договори про співпрацю |
Наукове стажування |
Німеччина |
Ляйпцізький університет |
Подолання минулого і конфлікту історичної пам’яті |
Договори про співпрацю |
Наукове стажування |
№ з/п |
Назва програми чи проєкту |
Науковий керівник, науковий ступінь, вчене звання, кількість виконавців теми |
Термін дії |
Закордонні партнери |
Джерела та обсяг фінансування |
Анотація |
1 | Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism(DESTIN) |
Габор Н. Б., кандидат філологічних наук, доцент кафедри нових медій 5 |
2018-2021 |
Bath Spa University (BSU) Adam Mickiewicz University (AMU) Institute of Art, Design and Technology (IADT) World University Service (WUS) Ethnical Journalism Network (EJN) |
Бюджет 51 527 від програми Європейського Союзу Erasmus+ Capacity Building in Higher Education |
Проєкт ставить мету- сприяти змінам в журналістській освіті в Україні через підвищення якості бакалаврських і магістерських програм, орієнтуючись на стандарти ЄС, сприяти працевлаштуван-ню студентів та їх міжнародній мобільності |