Зустріч студентів з Мирославом Мариновичем

11.11.2019 | 15:31

6 листопада, у стінах Франкового університету, студенти прослухали цікаву лекцію українського правозахисника, публіциста, релігієзнавця, члена-засновника Української Гельсінської групи, віце-ректора Українського Католицького Університету у Львові Мирослава Мариновича. Тема, яка була висвітлена, стосувалася постаті Митрополита Андрея Шептицького на тлі суспільно – політичних викликів. Лектор чітко та цікаво провів паралель із думками та переконаннями Митрополита на наш час, довівши, що і тоді,  і зараз залишаються важливими  цінності єдності. Пан Мирослав наводив цитати Шептицького : «Спільна молитва має більшу силу, ніж молитва кожного зокрема», наголошуючи на тому, що  війна – «нульова сума», але не варто уподібнюватися тому, від кого захищаєшся. Ще однією головною тезою стала фраза «завжди ненависть є не християнською, завжди походить від Бога і правди, завжди є справжнім злом і нещастям». Висновок очевидний,боротися завжди потрібно не через ненависть, а за цінності та переконання. Своєю діяльністю Шептицький зробив Галичину своєрідною «кооперативною республікою». Мирослав Маринович наголосив, що в наш час, коли ми точимо дискусії на економічну тему, ми говоримо про економічні моделі, але забуваємо про цінності. Наша історія йде за спіраллю, і має здатність повторюватися. Та перевага на нашому боці, ми можемо дивитися в минуле, робити висновки і покращувати наше майбутнє.

Текст Дарини Ткачук

Фото Олега Вівчарика