Лабораторія контент і технології
- Про лабораторію
- Методичні матеріали
Про лабораторію
Завідує – Лавриш Ю. С.
Лабораторія «Контент і технології» почала роботу на факультеті журналістики 1 вересня 2021 року. Навчальна КіТ-лабораторія (КіТ – Контент і Технології) при кафедрі нових медій факультету журналістики є структурним підрозділом Львівського національного університету імені Івана Франка, що розширює освітні можливості студентів факультету журналістики у сфері створення сучасного цифрового контенту та його просування. Лабораторію створено як результат співпраці Львівського національного університету імені Івана Франка з Bath Spa University (Об’єднане королівство Великої Британії та Північної Ірландії) у межах проєкту Еrasmus+KA2 «Журналістська освіта заради демократії в Україні» (який триває з 2018 до 2022 року).
Лабораторія створена для того, щоб максимально наблизити умови навчання майбутніх журналістів до умов роботи з сучасними цифровими виданнями, сформувати в них вміння працювати з мультиплатформним контентом.
Основні завдання та функції:
– Забезпечити підвищення якості навчального процесу на факультеті журналістики, надаючи студентам всіх кафедр доступ до сучасних засобів створення цифрового контенту для поглибленого опанування навичок роботи зі створення та просування інноваційного контенту для інтернет-засобів масової комунікації (VR-технології, ігрова (геймерська) журналістика) відповідно до вимог медіаринку.
– Створити інноваційне освітнє та професійне журналістське середовище для студентів та викладачів кафедри нових медій факультету журналістики.
– Надавати доступу і права безоплатного користування обладнанням лабораторії іншим працівникам факультету чи Університету, які реалізовують спільні проекти на базі факультету журналістики.
– Співпрацювати з працівниками інших факультетів Університету, які б сприяли створенню новітніх начально-професійних програм для роботи на медіаплатформах.
– Сприяти реалізації державних освітніх та наукових проєктів та програм за визначеними пріоритетними тематичними напрямками досліджень факультету загалом та кафедри нових медій зокрема.
– Залучати студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених до освітніх та освітньо-професійних проєктів.
Технічне обладнання Лабораторії придбане на основі проєкту Erasmus+KA2 «Журналістська освіта заради демократії»:
Лабораторія у межах своїх повноважень співпрацює зі структурними підрозділами Університету для розширення освітніх можливостей студентів факультету журналістики.
КіТ-лабораторія є майданчиком для зустрічей з онлайн-журналістами, блогерами, дослідниками нових медій. Нещодавно Школа практичної журналістики «The Ukrainians» продовжила співпрацю з колегами з факультету журналістики та Лабораторією «Контенту і Технологій» і пропонує студентам опанувати специфіку журналістської професії на базі редакції. Упродовж такого навчання студенти матимуть реальну можливість зануритися у роботу онлайн-редакції, навчитися писати новини за стандартами журналістики, а також долучитися до роботи медійної екосистеми «The Ukrainians» — написання інтерв’ю, репортажів, створення подкастів, фото та відео, SMM.
Зустрічі з цікавими спікерами у межах Лабораторії відбуваються практично кожного тижня – це прекрасна нагода для студентів мати простір для різнобічного навчання на основі практичних кейсів.
Працівники Лабораторії:
- Лавриш Юліана Степанівна – завідувач лабораторії (yulianaloverysh@gmail.com)
- Мандрика Андрій Васильович – інженер лабораторії (andrijmandrika82@gmail.com)
- Струк Мар’яна Василівна – провідний фахівець лабораторії (strukmaryana113@gmail.com).
Нас можна знайти за адресою: вул. Генерала Чупринки, 49, ауд. 107
Відео про Лабораторію