Історія української журналістики наживо 

21.05.2024 | 07:25

 

У понеділок, 20 травня, студенти факультету журналістики відвідали відділ україніки Львівської національної наукової бібліотеки імені Василя Стефаника. Науково-пізнавальну лекцію “Фонди Україніки для

документалістики та журналістики” організувала доцентка катедри української преси Тетяна Слотюк.

 

Завідувач відділу україніки Костянтин Курилишин провів гостей залами бібліотеки та розповів про історію заснування відділу. Студенти мали змогу ознайомитися з періодичними виданнями від середини ХІХ до середини ХХ століття, які вивчали в межах курсів “Історія української журналістики” та “Теорія та історія української літератури”. Гортаючи сторінки часописів «Зоря Галицька», «Літературно-науковий вісник»,«Житє і Слово», газет «Рада» та «Діло», спудеї доторкнулися до історії друкованого слова, обговорили тематично-змістове наповнення та графічне оформлення видань.

Майбутнім журналістам показали кабінет, де працювали видатні українські історики, зокрема Михайло Грушевський та Ярослав Дашкевич.

 

“Інтернет надає лише один відсоток всієї інформації, яку можна знайти в бібліотеці”, – наголосив Костянтин Курилишин, спонукаючи здобувачів освіти частіше брати в руки фізичні книжки, які мають свою історію. З них як з першоджерела можна почерпнути набагато більше інформації, ніж з всесвітньої павутини.

Відділ україніки відкритий для студентів. Кожен може отримати доступ до унікальних матеріалів, часописів, періодичних видань — для цього потрібно лише оформити читацький квиток.

Юлія Баженова, студентка другого курсу