Нескорені серцем

10.11.2023 | 20:37
9 листопада, у Будинку вчених, відбувся мистецький вечір «Нескорені серцем» за участі військовослужбовців 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила. Організатори заходу: Юліана Лавриш, Андрій Мандрика, Мар’яна Струк – працівники Лабораторії «Контент і технології» – спільно з кафедрою нових медій факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Ведучі мистецького вечора: Вікторія Луцюк, студентка 2 курсу факультету журналістики, та Анастасія Кінаш, студентка 1 курсу факультету журналістики.
У заході також взяли участь викладачі, студенти факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка та волонтери.
Вечір розпочався з вшанування пам’яті полеглих Захисників і Захисниць України, молитви та вітального слова отця Романа Ментуха, капелана Військового коледжу сержантського складу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, священника Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла.
Зі вступним словом звернулися: Андрій Яценко, заступник декана факультету журналістики з наукової і навчально-методичної роботи, доцент кафедри мови засобів масової інформації; Анастасія Погоріла, офіцер групи бойового стресу, випускниця факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Спеціальний гість заходу – Тетяна Власова, поетеса з Києва, випускниця факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Тетяна виступила з авторською поезією, яку неодноразово читала Захисникам.
У мистецькій частині також взяли участь: Андрій Вітрів, військовослужбовець 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, старший солдат запасної роти, позивний «Священник»; Богдан Макогін, старший сержант 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, позивний «Музейник», директор музею «Зборівська битва».
У заході також виступили викладачі та студенти факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. Зокрема, Наталія Шайда, заступниця декана факультету журналістики з навчально-виховної роботи, доцентка кафедри теорії і практики журналістики; Галина Яценко, доцентка кафедри української преси, лауреатка численних премій та відзнак; Ігор Павлюк, професор кафедри української преси факультету журналістики, письменник та перекладач.
Впродовж мистецького вечора звучала поезія Артура Дроня, Тараса Матвіїва та Юрія Руфа.
Студентки 1 курсу факультету журналістики Вікторія Ковеня та Анастасія-Анна Демків виступили з декламуванням віршів: Вікторія прочитала авторський вірш, а Анастасія-Анна – поезію Артура Дроня. Студентка 4 курсу Ольга Гордюк та студентка 2 курсу Христина Кругляк зачарували присутніх виконанням сучасних пісень про війну.
Родзинкою вечора став виступ Ірини та Василя Кметів, співзасновників волонтерського осередку «Львів-Опір». Волонтери виконали патріотичні пісні у супроводі скрипки та бандури.
Завершився вечір дружною та теплою атмосферою слів подяки від організаторів, ініціаторів, ідейників та спільним фото.
Висловлюємо вдячність за допомогу в організації заходу Софії Сиванич, голові Профбюро студентів факультету журналістики.
Текст підготувала Анастасія Карангил
Фото: Олександра Шайтан