Відбулася відкрита лекція доцента кафедри мови ЗМІ Христини Дацишин

15.05.2023 | 14:07

9 травня 2023 року під час  відкритої лекції доцента кафедри мови ЗМІ Христини Дацишин на тему «Робота редактора з фактичним матеріалом. Редагування антропонімів» студенти другого курсу факультету журналістики могли визначити  «помилконебезпечні» місця у використанні таких слів, проаналізувати практику застосування відповідних правописних норм в українських медіа, звернути увагу на окремі дискусійні питання. Антропонім є своєрідним вербальним відображенням людини: героя публікації, експерта, свідка чи учасника події, лідера думок, – тому редагування власних назв людей важливе не тільки з погляду орфографії чи морфології, а й з етичних, часом навіть з політичних міркувань.

В обговоренні лекції взяли участь доценти Андрій Яценко, Анатолій Капелюшний, Марія Ріпей, асистенти Наталія Більовська, Богдан Маркевич, Наталія Литовченко. Підсумувала виступи завідувачка кафедри мови ЗМІ професор Марія Яцимірська. Викладачі кафедри мови засобів масової інформації відзначили актуальність, високий науковий рівень, логічну структурованість лекції, динамічний стиль та інтерактивні методи викладання, аналіз найсучаснішого теоретичного та емпіричного матеріалу. Подана в лекції інформація є корисною для практичної діяльності майбутніх журналістів.