Міжнародний семінар «Медіадіалог 2021 – дослідження чутливих конфліктів (Media Dialogue2021 – for Conflict Sensitivity and Research)»

22.12.2021 | 21:27

Останні дні осені для факультету журналістики видалися дуже насиченими, адже у Львові відбувалася офлайн-частина міжнародного семінару «Медіадіалог 2021 – дослідження чутливих конфліктів (Media Dialogue 2021 – for Conflict Sensitivity and Research)». Цьогоріч проміжна практична частина цих навчань відбулася у стінах Львівського національного університету імені Івана Франка. Зважаючи на потребу обміну досвідом та обговорення наявних проблем в журналістиці регіону за участі гостей Києва, Німеччини та інших країн, журналісти зібралися у стінах Львівської спілки журналістів. Учасники мали можливість поспілкуватися із головою Львівської обласної організації «Національна спілка журналістів Укріїни» Ярославом Климовичем та ознайомитися з роботою українських журналістів. Модерувала зустріч член правління ЛОО НСЖУ та викладач факультету журналістики Наталія Войтович. Ідейним натхненником міжнародних семінарів є Вольфгангом Рессманном (Wolfgang Ressmann) з OK-TV. До них залючають спеціалістів у галузі медіа та журналістики з різних країн Європи, включно з Україною. Цьогоріч серед учасників конференції були журналісти з України, Німеччини, Грузії, Молдови, Вірменії та представниці журналістського цеху з Білорусі. Окрім явної користі для молодих журналістів, яких проєкт готує до якісної роботи з відео, аудіо та блогосферою, він спрямований на демократизацію усього європейського простору в царині свободи слова, забезпечення дотримання професійних стандартів та захисту журналістів від викликів сучасності, як це є нині в Білорусі. Для колег із Білорусі, які в силу своєї активної позиції проти Президента Білорусі перебувають за ґратами, львівські журналісти підписали поштівки з вітаннями. Як зазначив співорганізатор зустрічі Юрій Залізняк: «Важливо було продемонструвати свою підтримку колегам з Білорусі, які стали заручниками диктатора. Учасники були вражені не лише Львовом, а й багатством медійного ринку міста, де освітні заклади традиційно готують чимале число молодих журналістів, частина з яких поповнює лави не лише міжнародних, національних, а й місцевих медій різних масштабів, форм власності та спрямування. Приємно, що група змогла відвідати Спілку журналістів, яка традиційно слугує осердям та сполучним містом між журналістами».