Лильо Тарас Ярославович
Посада: доцент кафедри зарубiжної преси та iнформацiї
Науковий ступінь: кандидат філологічних наук
Вчене звання: доцент
Телефон (робочий): (032) 239-41-55
Електронна пошта: Taras.Lylo@lnu.edu.ua
Профіль у Google Scholar: scholar.google.com.ua
Профіль ORCID: orcid.org
Профіль у Web of Science (Publons): apps.webofknowledge.com
Наукові інтереси
Сучасна зарубіжна публіцистика, пропаганда, ідеології та ідеологеми зарубіжних ЗМІ, значення ЗМІ для процесу національної ідентифікації, ЗМІ Польщі.
Курси
Публікації
Лильо Т. Комунікація. Ідентичність. Глобалізація / Т. Лильо. – Львів, 2004 – 134 с.
Лильо Т. Світоглядна журналістика / Т. Лильо. – Львів, 2010 – 152 с.
Lylo T. Specjalizacja oraz uniwersalizacja dziennikarstwa w kontekście wyzwań we współczesnym świecie / T. Lylo. – Rzeszow, 2010. – S. 7 -34.
Лильо Т. Семантична дезонтологізація як передумова створення маніпулятивних ідеологем у світоглядній публіцистиці / Т. Лильо // Вісник Львівського університету. Серія журналістика. ‒ Вип. 32. – 2009. – С. 18-11.
Лильо Т. Амбівалентність ідеологеми Європа у сучасних ЗМІ / Сучасна медіакультура: контент, концепції, перспективи (українсько-польський досвід) / Лось Йосип, Ґавронський Славомір, Лильо Тарас, Уліта Мацєй [та ін.] – Львів, 2012. – 392 с.
Біографія
Народився 3 червня 1974 року в c. Дроздовичі Старосамбірського району Львівської області
Освіта:
2018 – 2019 – Варшавський університет (стипендія польського комітету у справах ЮНЕСКО). Тема дослідження: «Проблема міжнаціонального примирення у якісній пресі Польщі: історія, сучасність, аргументація «культури миру»
2002-2003 Ягеллонський університет, факультет менеджменту та соціальних комунікацій (програма Лейна Кіркланда Польсько-американської фундації свободи під патронатом Польсько-американської комісії Фулбрайта).
2001 – кандидат філологічних наук (спеціальність «Журналістика»), Інститут журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Тема дисертації: «Глобалізація комунікаційного простору і процеси національної ідентифікації в посткомуністичному світі».
1991-1996 – Львівський державний університет ім. Івана Франка, факультет журналістики
Професійний досвід:
З 2005 – доцент кафедри зарубіжної преси та інформації Львівського національного університету імені Івана Франка
З 1996 – викладач факультету журналістики Львівського університету імені Івана Франка.
Адміністративний досвід в університеті:
2004-2006 – секретар спеціалізованої вченої ради із захисту кандидатських дисертацій
2005-2020 – заступник завідувача кафедри зарубіжної преси та інформації
Співпраця:
Університети:
2019-2020 – Варшавський університет, кафедра міжкультурних досліджень Центрально-Східної Європи
2013-2014 – Національний університет «Острозька академія», кафедра журналістики
2009-2011 – Університет інформаційних технологій та управління у Жешуві (Польща), факультет медіа та соціальних комунікацій
ЗМІ:
З 2016 – редактор відділу журналу «Листи до приятелів»
2003-2008 – оглядач та експерт газети «День» (Київ)
1995-1996 – редактор відділу міжнародної інформації тижневика «Шлях перемоги» (Мюнхен-Львів)
Стажування:
2003 – тижневик «Polityka» (Варшава).
Переклади:
2010-2018, 2020 – «Український альманах» (Варшава).
Проекти
Розроблені та апробовані курси і спецкурси:
- Націологія та інформація;
- Сучасна закордонна публіцистика й тенденції розвитку світу;
- Сучасна польська преса;
- Робота відділу міжнародної інформації;
- Публіцистика журналу «Kultura» (Париж);
- Ідеологеми сучасної пропаганди.
Методичні матеріали
Курси
– «Націологія та інформація». Серед одвічних журналістських питань що?, де?, коли?, чому? курс наголошує на ще одному: ким ми є?, інакше кажучи, з’ясовує значення і призначення ЗМІ в процесах національної ідентифікації. Курс лише на перший погляд має теоретичний характер. Більшість занять зорієнтована на пошук відповідей на суто практичні проблеми: що таке ксенофобія і як коректно її висвітлювати? чому попри глобалізацію нації не занепадають? чи віртуалізація комунікаційного процесу сприяє міжнаціональному порозумінню? чи може національна ідентичність журналіста завадити об’єктивності?
– «Сучасна пропаганда: теорія і практика моделювання ідеологем». Хоча перше значення поняття “пропаганда” позитивне, мета курсу – допомогти журналістові, а відтак і його авдиторії не стати жертвою деструктивного пропагандистського впливу, особливо в умовах сучасних комунікаційних воєн, які часто передують реальним воєнним діям.
«Робота відділу міжнародної інформації». Перевага локальної інформації сприяє появі людини “малого місця”, яка мало що знає і мало чим цікавиться. Така людина звужених світоглядних горизонтів – найкращий об’єкт для маніпулювання. Призначення курсу – організація роботи журналіста-міжнародника так, щоб вона наближала світи, пробуджувала здатність співпереживати за долю інших народів, адже майбутнє кожного з нас, як ніколи, залежить від добробуту інших.
«Сучасна зарубіжна публіцистика і тенденції розвитку світу». Курс передбачає роботу із якісним публіцистичним текстом, а також осмислення системи вербальних чинників, за допомогою яких можна змінювати світ на краще. Водночас курс проектує вміння застосовувати набуті теоретичні знання на практиці – в газетах, на радіо, телебаченні, документальному кіно.
Розклад
Сторінка розкладу викладачів не знайдена!