Кафедра нових медiй

 • Про кафедру
 • Стратегія
 • Співробітники
 • Навчальні курси
 • Викладацький розклад
 • Методичні матеріали
 • Дослідження
 • Новини

Дата створення: 1 лютого 2012 року на факультеті журналістики ЛНУ ім. Івана Франка.

 

Історія: кафедра спрямувала свою навчальну та наукову діяльність на підготовку магістрів спеціалізації «Інтернет-журналістика». Це пов’язано з тим, що інтернет-журналістика має низку технологічних відмінностей від традиційних ЗМІ, які виявляються на етапах збору інформації, підготовки і подачі матеріалів (мультимедійність, інтерактивність, персоналізація тощо).

Власне, завдання кафедри нових медій і полягає в тому, щоб забезпечити навчальних процес, спрямований на вміння студентів готувати мультимедійні матеріали. Таким чином, освітній спектр роботи кафедри інтернет-журналістики доволі широкий: від методики роботи інтернет-журналіста до  інтернет-реклами.

 

Напрями роботи: викладання на факультеті журналістики дисциплін за освітньо-професійною програмою підготовки бакалавра «Вступ до інтернет-журналістики», «Комп’ютерна графіка в мас-медіа», «Соціальні комунікації», «Мультимедійні технології», «Медіа-критика»; викладання дисциплін за освітньо-професійними програмами підготовки спеціаліста і магістра «Прикладні соціально-комунікаційні технології», спецкурсів магістерської спеціалізації «Нові медії» ( дисципліни за вибором студента, дисципліни спеціалізацій «Журналістська майстерність»); проведення наукових досліджень та підготовку аспірантів за спеціальністю «Соціальні комунікації».

Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 10.00 по 18.00

 

Контакти:

вул. Генерала Чупринки, 49, корпус факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка, 1 поверх, ауд.109.

 

тел. 239-44-84

email: newmedialnu085@gmail.com

Facebook: NEWMEDIALVIV (Кафедра нових медій ЛНУ ім. І.Франка)

Instagram: new_media_lnu

Youtube: Кафедра Нових Медій ЛНУ ім. Івана Франка

 

Співробітники

завідувач, доцент (сумісник)ГАБОР Наталiя Богданiвназавідувач, доцент (сумісник)
доцентАЛЕКСАНДРОВ Павло Миколайовичдоцент
доцентЗАЛIЗНЯК Юрiй Богдановичдоцент
доцентЛАВРИШ Юліана Степанівнадоцент
доцентПАВЛЮК Людмила Степанівнадоцент
асистентБУРИЧ Леся Адамівнаасистент
асистентЛУЦЬ Юлія Михайлівнаасистент
асистентПОГРАНИЧНА Зоряна Валеріївнаасистент
асистентПОЛЯНСЬКИЙ Ігор Степановичасистент
асистентЧУБЕНКО Катерина Василівнаасистент
старший лаборант, асистент (сумісник)ШЕКЕРЯК Яна Василівнастарший лаборант, асистент (сумісник)

1 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розкладМетодичні матеріали

 • Часопис «Медіакритика» – кафедра нових медій спільно з Інститутом екології масової інформації (за ред. Доц. Габор Н.Б.); електронна версія http://www.mediakrytyka.info/ (голова редколегії проф. Потятиник Б.В.)
 • Практичний посібник «Залізна правда наживо» – доц. Залізняк Ю.Б.
 • Колективна монографія «Нові медіа в традиційному комунікативному контексті» – за ред. проф. Потятиника Б.В.
 • Колективний навчальний посібник «Мережева журналістика: спеціалізовані курси: навч. Посібник» / Н. Габор, Ю. Залізняк, З. Козачок, Ю. Лавриш, Ю. Луць, І. Марушкіна, А. Палійчук, Б. Потятиник, О. Щур. – Львів: ЛНУ ім. І.Франка, 2015. – 136 с.; електронна версія –
 • https://drive.google.com/drive/folders/18rx6jvgMsHY7NmKhySKiETLOEeXsjDBP
 • Лавриш Ю. Церква у нових медіях України: проблеми і пріоритети комунікації. «Компанія «Імперіал», Львів, 2017. – 156 с.
 • Силабуси

Дослідження

Наукова робота кафедри концентрується на таких трьох напрямах, які вирізняють її на дослідницькій мапі українських вишів:

 • критика нових медій;
 • метадослідження нових медій ( вивчення та узагальнення дослідницьких процесів у сфері нових медій в україні та порівняння їх з аналогічними закордонними дослідженнями);
  • вивчення соціальних мереж ті їх ролі в сучасній журналістиці.

Кафедра проводить дослідження за темою в межах робочого часу «Проблеми інформаційної політики в нових медіях».

Зустріч студентів із полковником Антоном Мироновичем

24.03.2023 | 21:03

24 березня 2023 року, у Лабораторії «Контент і технології» кафедри нових медій, відбулася зустріч студентів спеціалізації з речником Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного полковником Антоном Мироновичем. Тема – «Взаємодія ЗМІ зі Збройними Силами України в умовах правового режиму воєнного стану».
На початку зустрічі полковник Антон Миронович зосередив свою увагу на питаннях комунікаційної взаємодії армії та суспільства:

– Що спільного?
– Що цікавить?
– Ймовірні непорозуміння чи конфлікти?
– Особливості комунікації.

Зокрема, речник наголосив на тому, що ЗМІ є таким своєрідним «містком» між військовими...

Читати »

Зустріч з проректорами щодо можливостей для студентів

15.03.2023 | 23:13

15 березня 2023 року, у Лабораторії «Контент і технології» кафедри нових медій, відбулася зустріч студентів одразу з двома проректорами Університету. До нас завітали проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар та проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник. Модератор зустрічі – декан факультету журналістики Іван Крупський.

У вступному слові проректор Володимир Качмар зосередив увагу на організації роботи студентів в Університеті в умовах воєнного стану, зокрема на ініціативах Університету, до яких можна долучатися вже сьогодні, які...

Читати »

Майстер-клас “Мобільний сторітелінг”

22.11.2022 | 16:23

У лабораторії “Контент і технології” відбулася зустріч з активною людиною, справжнім професіоналом Іво Бурум, викладачем Університету Латроб (Мельбурн, Австралія).
Тема майстер-класу – “Мобільний сторітелінг”. Говорили про те, як створювати відеоконтент за допомогою мобільних гаджетів та додатків.
Дякуємо Іво за надзвичайно приємну атмосферу та подарунки – спеціальне приладдя для запису відеоблогів за допомогою мобільного телефону. Будемо раді подальшій співпраці між нашими університетами.

#gallery-6 {
margin: auto;
}
#gallery-6 .gallery-item {
float: left;
margin-top: 10px;
text-align: center;
width: 50%;
}
#gallery-6 img {
border: 2px solid #cfcfcf;
}
#gallery-6 .gallery-caption {
margin-left: 0;
}
/* see gallery_shortcode() in wp-includes/media.php */

Читати »

Магістри кафедри нових медій мали цікаву зустріч із колишніми випускниками факультету

11.11.2021 | 18:20

Сьогодні магістри кафедри нових медій мали цікаву зустріч із колишніми випускниками факультету, а тепер журналістами «Наші гроші. Львів» Марією Ревер та Олександром Тартачним.
Журналісти розповіли про особливості роботи локального розслідувального медіа та окреслили три основні напрямки своєї діяльності:
-робота із судовими реєстрами
– аналіз тендерних закупівель за допомогою системи Prozorro
– будівництво, зокрема містобудівельні шахрайства та корупційні схеми.
Також Марія та Олександр ознайомили аудиторію з новими форматами для видання а саме відеоконтентом на ютуб-каналі та розслідуваннями на екологічну тематику.
Студенти мали змогу послухати як...

Читати »