Кафедра теорії і практики журналістики

• Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

Історія кафедри теорії і практики журналістики бере свій початок з 2005 року. Працівники забезпечують підготовку журналістів для преси, газетно-журнальних видань, відділів реклами та маркетингу ЗМІ. Викладачі кафедри професор Крупський І.В. доценти М.П.Присяжний, Ю.П.Васьківський, З.Є.Дмитровський, Лозинський М.В., І.М.Лубкович, І.М.Скленар, Б.С. Тихолоз, асистенти Ю.Н. Витвицька, М.В.Міщенко,, Н.О.Войтович, О.Б.Маєвський, М.С. Рудик, К.П. Туркевич, Ю.О.Яцикович, І.О.Пикус, Н.М.Дзьомба, І.І.Ніронович, Є.О.Скляренко,Т.Я., Т.Я.Війтович, Н.Р. Гадьо, досліджують широкий спектр функціонування ЗМІ у сучасному суспільстві, організації їх роботи, економіки і менеджменту мас-медіа, правових і етичних основ журналістської діяльності, теорії і методики журналістської творчості.

Провідні дисципліни кафедри теорії і практики журналістики: “Теорія і практика журналістики”,  “Правові норми журналістики”, „Журналістська етика”, „Аудіовізуальна журналістика”, „Основи ринкової економіки”, „Інтелектуальна власність”, „Вступ до журналістики”, „Організація роботи редакції і праці журналіста”, „Теорія і практикиа реклами”, „Проблеми теорії журналістики”, „Психологія літературної творчості”, „Правознавство”, „Соціальні комунікації”;  спецкурси: „Менеджмент у журналістиці”, „Сатира і гумор в пресі”, „Сучасна українська ділова преса”, „Маркетинг у журналістиці”, „Секретаріат редакції сучасної газети”, „Організація роботи прес-служби”, „Політичний імідж в структурі комунікаційного простору”, „Спортивна журналістика”, „Менеджмент у видавничій справі”,  „Особливості роботи журналіста в інформаційному агенстві”, „Чемпіонат Європи з футболу і ЗМІ”, „Психологія реклами” та  ін.

Викладачі кафедри у 2009 році завершили роботу над темою  “Шляхи підвищення ефективності сучасної журналістики”,  наук.  керівник М.П.Присяжний. У планах кафедри на 2010-2013 роки робота над темою – „Українські медіа і проблеми національної ідентичності: історія, стан, перспективи”.

Кафедра щорічно організовує всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію.

Міжнародні зв’язки: Доцент кафедри професор Українського Вільного Університету у Мюнхені Присяжний М.П. здійснює координаційну роботу з Фундаціями Ганса Зайделя і Конрада Аденауера (Німеччина), є членом Академії Української Преси, що працює у Києві за зразком Академії Баварської Преси у Мюнхені. У рамках цієї співпраці на факультеті відбуваються зустрічі, семінари, лекції. Активну участь у налагодженні і розширенні зовнішніх зв’язків  беруть участь працівники кафедри. Кафедра підтримує зв’язки і налагодила співпрацю із Вроцлавським університетом, вищими школами у м.Кельце і м.Радом (Польща), Московським університетом ім.М.Ломоносова, Українським Вільним Університетом (Німеччина).

Співробітники

завідувачПРИСЯЖНИЙ Михайло Павловичзавідувач
професор (сумісник)КРУПСЬКИЙ Іван Васильовичпрофесор (сумісник)
доцентВАСЬКІВСЬКИЙ Юрій Петровичдоцент

Міжнародна конференція 22-23 жовтня

20.10.2020 | 12:15

Програма Міжнародної науково-практичної конференції
"Традиційні та нові медіа перед викликами сучасного суспільства"
(22-23 жовтня 2020 року)

Zoom-поклики на конференційні заходи 22-23 жовтня 2020 року

Отримали акредитацію на 5 років

13.10.2020 | 13:32

Освітньо-наукова програма “Журналістика” (доктор філософії)  АКРЕДИТОВАНА на засіданні Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Одноголосно!!! На 5 років!

Зустріч з Євою Висоцькою

12.10.2020 | 13:31

Сьогодні, 12 жовтня 2020 року, в онлайн форматі відбулася зустріч студентів з відомою копірайтеркою Євою Висоцькою. Також всі охочі можуть приєднатися до онлайн зустрічі 13 жовтня за наступними посиланнями:
Початок о 8.30 год.
Початок о 10.00 год.