Кафедра теорії і практики журналістики

  • Про кафедру
  • Стратегія
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Новини

Історія кафедри теорії і практики журналістики бере свій початок з 2005 року. Працівники забезпечують підготовку журналістів для преси, газетно-журнальних видань, відділів реклами та маркетингу ЗМІ. Викладачі кафедри професор Крупський І.В. доценти М.П.Присяжний, Ю.П.Васьківський, З.Є.Дмитровський, Лозинський М.В.,  І.М.Скленар, Б.С. Тихолоз, Н.о.Войтович, М.С. Рудик, Н.Р. Гадьо, Н.К.Шайда, асистенти О.Б.Маєвський, І.І.Ніронович,  Т.Я.Війтович, Х.М.Бердак, І.Табінська, Л.А.Імбіровська-Сиваківська, Я.Сиваківський, досліджують широкий спектр функціонування ЗМІ у сучасному суспільстві, організації їх роботи, економіки і менеджменту мас-медіа, правових і етичних основ журналістської діяльності, теорії і методики журналістської творчості.

 

Провідні дисципліни кафедри теорії і практики журналістики:

“Теорія і практика журналістики”,  “Етично-правові норми журналістики”,  „Медіаекономіка”, „Організація роботи в ЗМІ”, „Теорія і практикиа реклами”, „Медіабезпека”, “Комунікаційно-видавничі процеси”, “Теорія та історія соціальних комунікацій”, “Текст і контекст в друкованих медіа”

спецкурси:

“Медіаграмотність”, „Менеджмент у ЗМІ”, „Організація роботи прес-служби”, “Бренд-білдинг в системі маркетингових комунікацій”,„Політичний імідж в структурі комунікаційного простору”, “Бренд-менеджмент у ЗМІ”, “Рекламний менеджмент”, Блогосфера: особливості контенту”,  „Психологія реклами”, “Документознавство: медіакейси”, “Вплив медіаіндустрії на формування громадської думки”  та  ін.

 

Викладачі кафедри у 2021 році завершили роботу над темою “Журналістика в реаліях інформаційного суспільства: історичний досвід і сучасність». Досліджено особливості функціонування друкованих ЗМІ в умовах економічної кризи і пандемії коронавірусу; вплив трансформаційних процесів у суспільстві на зміни у тематично-графічних моделях (концепціях) газет і журналів; нові підходи в методиці журналістського спілкування; невідомі сторінки історії української журналістики (еміграційна преса); комунікативні особливості українських відеоблогів; тенденції змістового наповнення у газетно-журнальній рекламі; окремі аспекти політичної реклами як складової соціальних комунікацій.

З 2022 року почали досліджувати тему “Журналістика в умовах суспільних трансформацій».

Кафедра щорічно організовує всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію.

Міжнародні зв’язки:

Професор кафедри професор Українського Вільного Університету у Мюнхені Присяжний М.П. здійснює координаційну роботу з Фундаціями Ганса Зайделя і Конрада Аденауера (Німеччина), є членом Академії Української Преси, що працює у Києві за зразком Академії Баварської Преси у Мюнхені. У рамках цієї співпраці на факультеті відбуваються зустрічі, семінари, лекції. Активну участь у налагодженні і розширенні зовнішніх зв’язків  беруть участь працівники кафедри. Кафедра підтримує зв’язки і налагодила співпрацю із Вроцлавським університетом, вищими школами у м.Кельце і м.Радом (Польща),  Українським Вільним Університетом (Німеччина).

Кафедра теорії і практики журналістики співпрацює з Інститутом польської філології у Жешувському університеті в м. Жешуві (Польща), факультетом журналістики, інформації та бібліології Варшавського університету (Польща), Щецінським університетом (Польща), Українським Вільним Університетом в Мюнхені (Німеччина) та з факультетом медіа та журналістики, університету Ліннеус м. Калмар (Швеція).

Співробітники

завідувачПРИСЯЖНИЙ Михайло Павловичзавідувач
професор (сумісник)КРУПСЬКИЙ Іван Васильовичпрофесор (сумісник)
доцентВАСЬКІВСЬКИЙ Юрій Петровичдоцент
доцентДМИТРОВСЬКИЙ Зенон Євгеновичдоцент
доцентЛОЗИНСЬКИЙ Мар’ян Володимировичдоцент
доцентРУДИК Мирослава Степанівнадоцент
доцентСКЛЕНАР Ігор Михайловичдоцент
доцентТИХОЛОЗ Богдан Сергійовичдоцент
доцентШАЙДА Наталія Костянтинівнадоцент
асистент, старший лаборант (сумісник)БЕРДАК Христина Михайлівнаасистент, старший лаборант (сумісник)
асистентВІЙТОВИЧ Тетяна Якимівнаасистент
асистентВОЙТОВИЧ Наталія Олегівнаасистент
асистентГАДЬО Наталія Романівнаасистент
асистентГУДЗ Богдан Даниловичасистент
асистентІМБІРОВСЬКА-СИВАКІВСЬКА Лілія Анатоліївнаасистент
асистентМАЄВСЬКИЙ Орест Богдановичасистент
асистентНІРОНОВИЧ Ірина Іванівнаасистент
асистентСИВАКІВСЬКИЙ Ярослав Петровичасистент
асистентТАБІНСЬКА Ірина Романівнаасистент
старший лаборант (сумісник)ДАК Павло Юрійовичстарший лаборант (сумісник)

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розклад



Методичні матеріали

Методичні матеріали кафедри теорії і практики журналістики Ви зможете знайти за цим посиланням

 

Викладачі і студенти факультету журналістики взяли участь онлайн в Міжнародній конференції в Польщі

21.11.2022 | 13:36

Викладачі факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка, на запрошення д-ра Катажини Пьонтек, професорки Гуманітарно-Технічної академії в м. Бєльсько-Бяла (Польща), взяли участь в Міжнародній науковій конференції «Виклики для медіа під час війни: медіа – інформація – дезінформація ‒ пропаганда», яка відбулася в рамках цього навчального закладу в форматі онлайн. Поряд з польськими закладами вищої освіти українські теж стали співорганізаторами цієї наукової події ‒ факультет журналістики представляв ЛНУ ім. І. Франка, а Національний Університет «Львівська Політехніка» ‒ кілька його факультетів.
Перед початком пленарного...

Читати »

Студенти університету обговорили питання інформаційної гігієни під час війни

29.09.2022 | 18:19

29 вересня 2022 року у рамках дисципліни вільного вибору студентів «Медіаграмотність: технології і практичне застосування», викладач Наталія Войтович провела для студентів тренінг «Інформаційна гігієна під час війни». В час агресії росії проти України ми повинні чітко усвідомлювати правила медіагігієни та виконувати їх. Адже недотриманням простих засад поширення та споживання інформації можна шкодити не лише собі, а й навколишнім.
На тренінгу студенти самостійно  визначали основні маркери фейкових повідомлень, розглядали приклади інформаційних вкидів та засвоїли шість кроків до медіаграмотності.

Читати »

Законопроєкт “Про медіа”: відбулось засідання наукового кола кафедри теорії і практики журналістики

08.09.2022 | 11:12

7 вересня на кафедрі теорії і практики журналістики відбулося перше цьогорічне засідання наукового кола кафедри. Темою наукової дискусії стало обговорення нового законопроєкту “Про медіа”, який так необхідний для України.

Студенти дискутували про значення та доцільність деяких статей документа. Керівник наукового кола викладач Наталія Войтович підсумувала основні аспекти законодавства для медіа, акцентувавши на найактуальніших статтях законопроєкту.

Читати »

“Масові комунікації й колапс цивілізації”: семінар у рамках Днів Науки в Університеті

25.05.2022 | 11:37

23 травня у рамках Днів Науки у Львівському національному університеті імені Івана Франка, силами кафедри теорії і практики журналістики, зокрема викладачів доцента Юрія Васьківського та асистента Наталії Гадьо й студентів 1-го курсу магістратури, відбувся семінар на тему “Масові комунікації й колапс цивілізації”.
У рамках семінару Козак Петро висвітлив питання факторів і чинників загрози масовій комунікації. Студентки-магістранти Шекеряк Яна і Джулай Єлизавета виступили із доповідями на тему кризи комунікацій і колапсу цивілізації. Стусяк Оксана розповіла про технології застосування інформаційної зброї, а Анастасія...

Читати »

“Гендер і журналістика. (Не) на часі”: лекція про гендерну рівність в рамках Фестивалю Науки в Університеті

20.05.2022 | 13:57

На факультеті журналістики відбулась зустріч із громадською активісткою, фахівчинею з питань гендерної рівності та проєктного менеджменту Богданою Стельмах на тему “Гендер і журналістика. (Не) на часі”, організована з допомогою викладачки кафедри теорії і практики журналістики Наталії Войтович.

Окрім цікавої та корисної інформації про гендерну журналістику та всі її ключові аспекти, студенти на прикладах розібрали, як українські журналісти порушують правила висвітлення цієї інформації, як уникнути таких помилок у власних текстах та взяли участь у цікавих дискусіях.

Читати »