Кафедра теорії і практики журналістики

• Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Новини

Історія кафедри теорії і практики журналістики бере свій початок з 2005 року. Працівники забезпечують підготовку журналістів для преси, газетно-журнальних видань, відділів реклами та маркетингу ЗМІ. Викладачі кафедри професор Крупський І.В. доценти М.П.Присяжний, Ю.П.Васьківський, З.Є.Дмитровський, Лозинський М.В., І.М.Лубкович, І.М.Скленар, Б.С. Тихолоз, асистенти Ю.Н. Витвицька, М.В.Міщенко,, Н.О.Войтович, О.Б.Маєвський, М.С. Рудик, К.П. Туркевич, Ю.О.Яцикович, І.О.Пикус, Н.М.Дзьомба, І.І.Ніронович, Є.О.Скляренко,Т.Я., Т.Я.Війтович, Н.Р. Гадьо, досліджують широкий спектр функціонування ЗМІ у сучасному суспільстві, організації їх роботи, економіки і менеджменту мас-медіа, правових і етичних основ журналістської діяльності, теорії і методики журналістської творчості.

Провідні дисципліни кафедри теорії і практики журналістики: “Теорія і практика журналістики”,  “Правові норми журналістики”, „Журналістська етика”, „Аудіовізуальна журналістика”, „Основи ринкової економіки”, „Інтелектуальна власність”, „Вступ до журналістики”, „Організація роботи редакції і праці журналіста”, „Теорія і практикиа реклами”, „Проблеми теорії журналістики”, „Психологія літературної творчості”, „Правознавство”, „Соціальні комунікації”;  спецкурси: „Менеджмент у журналістиці”, „Сатира і гумор в пресі”, „Сучасна українська ділова преса”, „Маркетинг у журналістиці”, „Секретаріат редакції сучасної газети”, „Організація роботи прес-служби”, „Політичний імідж в структурі комунікаційного простору”, „Спортивна журналістика”, „Менеджмент у видавничій справі”,  „Особливості роботи журналіста в інформаційному агенстві”, „Чемпіонат Європи з футболу і ЗМІ”, „Психологія реклами” та  ін.

Викладачі кафедри у 2009 році завершили роботу над темою  “Шляхи підвищення ефективності сучасної журналістики”,  наук.  керівник М.П.Присяжний. У планах кафедри на 2010-2013 роки робота над темою – „Українські медіа і проблеми національної ідентичності: історія, стан, перспективи”.

Кафедра щорічно організовує всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію.

Міжнародні зв’язки: Доцент кафедри професор Українського Вільного Університету у Мюнхені Присяжний М.П. здійснює координаційну роботу з Фундаціями Ганса Зайделя і Конрада Аденауера (Німеччина), є членом Академії Української Преси, що працює у Києві за зразком Академії Баварської Преси у Мюнхені. У рамках цієї співпраці на факультеті відбуваються зустрічі, семінари, лекції. Активну участь у налагодженні і розширенні зовнішніх зв’язків  беруть участь працівники кафедри. Кафедра підтримує зв’язки і налагодила співпрацю із Вроцлавським університетом, вищими школами у м.Кельце і м.Радом (Польща), Московським університетом ім.М.Ломоносова, Українським Вільним Університетом (Німеччина).

Співробітники

завідувачПРИСЯЖНИЙ Михайло Павловичзавідувач
професор (сумісник)КРУПСЬКИЙ Іван Васильовичпрофесор (сумісник)
доцентВАСЬКІВСЬКИЙ Юрій Петровичдоцент

Конференція студентів та молодих учених 2020

17.02.2020 | 18:28

Шановні колеги!
Запрошуємо Вас взяти участь у третій Міжнародній науково-практичній конференції студентів та молодих учених «Професійне становлення журналіста: традиції та нові підходи», яка відбудеться 14-15 травня 2020 року на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Програма конференції передбачає: пленарні засідання, роботу в секціях, а також майстер-класи.
Основні напрями конференції:

Українська журналістика: історичний досвід і традиції

Сучасні аудіовізуальні ЗМІ: стан, трансформації, перспективи

Нові медіа: на шляху до онлайн-комунікації

Специфіка журналістської діяльності

Журналіст як суб’єкт масово-інформаційної діяльності

Проблеми журналістського мовлення в українському медіапросторі

Світові тенденції розвитку сучасної журналістики...

НАУКОВИЙ СЕМІНАР

17.02.2020 | 15:50

«Тематично-змістове наповнення освітньо-наукової програми підготовки доктора філософії за спеціальністю 061 Журналістика». На таку тему 7 лютого 2020 року відбувся науковий семінар

Змінено реквізити рахунку