Кафедра теорії і практики журналістики

  • Про кафедру
  • Стратегія
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Новини

Історія кафедри теорії і практики журналістики бере свій початок з 2005 року. Працівники забезпечують підготовку журналістів для медіа різних типів, а також для відділів реклами та маркетингу. Викладачі кафедри професори Крупський І.В., Потятиник Б.В., доценти Лозинський М.В., Васьківський Ю.П., Дмитровський З.Є., Скленар І.М., Войтович Н.О., РудикМ.С., Шайда Н.К., асистенти Маєвський О.Б.,  Війтович Т.Я., Бердак Х.М., Табінська І.Р., Імбіровська-Сиваківська Л.А.,  досліджують широкий спектр функціонування медіа у сучасному суспільстві, організації їх роботи, економіки і менеджменту мас-медіа, правових і етичних основ журналістської діяльності, теорії і методики журналістської творчості.

Провідні дисципліни кафедри теорії і практики журналістики:

“Теорія і практика журналістики”,  “Етично-правові норми журналістики”,  „Медіаекономіка”, „Організація роботи в медіа”, „Теорія і практика реклами”, „Медіабезпека”, “Комунікаційно-видавничі процеси”, “Теорія та історія соціальних комунікацій”, “Текст і контекст в друкованих медіа”, “Ефективне управління часом в журналістиці”, “Журналістські розслідування економічних зловживань”

спецкурси:

“Медіаграмотність”, „Менеджмент у медіа”, „Організація роботи прес-служби”, “Бренд-білдинг в системі маркетингових комунікацій”,„Політичний імідж в структурі комунікаційного простору”, “Бренд-менеджмент у медіа”, “Рекламний менеджмент”, Блогосфера: особливості контенту”,  „Психологія реклами”, “Документознавство: медіакейси”, “Вплив медіаіндустрії на формування громадської думки”  та  ін.

 

Викладачі кафедри у 2021 році завершили роботу над темою “Журналістика в реаліях інформаційного суспільства: історичний досвід і сучасність». Досліджено особливості функціонування друкованих ЗМІ в умовах економічної кризи і пандемії коронавірусу; вплив трансформаційних процесів у суспільстві на зміни у тематично-графічних моделях (концепціях) газет і журналів; нові підходи в методиці журналістського спілкування; невідомі сторінки історії української журналістики (еміграційна преса); комунікативні особливості українських відеоблогів; тенденції змістового наповнення у газетно-журнальній рекламі; окремі аспекти політичної реклами як складової соціальних комунікацій.

З 2022 року почали досліджувати тему “Журналістика в умовах суспільних трансформацій».

Кафедра щорічно організовує всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію.

Міжнародні зв’язки:

Кафедра співпрацює з Українським Вільним Університетом у Мюнхені, з Фундаціями Ганса Зайделя і Конрада Аденауера (Німеччина). У рамках цієї співпраці на факультеті відбуваються зустрічі, семінари, лекції. Активну участь у налагодженні і розширенні зовнішніх зв’язків  беруть участь працівники кафедри. Кафедра підтримує зв’язки і налагодила співпрацю із Вроцлавським, Варшавським, Познанським університетами, вищими школами у м.Кельце і м.Радом (Польща).

Кафедра теорії і практики журналістики співпрацює з Інститутом польської філології у Жешувському університеті в м. Жешуві (Польща), факультетом журналістики, інформації та бібліології Варшавського університету (Польща), Щецінським університетом (Польща), Українським Вільним Університетом в Мюнхені (Німеччина) та з факультетом медіа та журналістики, університету Ліннеус м. Калмар (Швеція).

Співробітники

професор (сумісник)КРУПСЬКИЙ Іван Васильовичпрофесор (сумісник)
професорПОТЯТИНИК Борис Володимировичпрофесор
доцентВАСЬКІВСЬКИЙ Юрій Петровичдоцент
доцентВОЙТОВИЧ Наталія Олегівнадоцент
доцентДМИТРОВСЬКИЙ Зенон Євгеновичдоцент
доцентЛОЗИНСЬКИЙ Мар’ян Володимировичдоцент
доцентРУДИК Мирослава Степанівнадоцент
доцентСКЛЕНАР Ігор Михайловичдоцент
доцентШАЙДА Наталія Костянтинівнадоцент
асистентБЕРДАК Христина Михайлівнаасистент
асистентВІЙТОВИЧ Тетяна Якимівнаасистент
асистентІМБІРОВСЬКА-СИВАКІВСЬКА Лілія Анатоліївнаасистент
асистентМАЄВСЬКИЙ Орест Богдановичасистент
асистентСИВАКІВСЬКИЙ Ярослав Петровичасистент
асистентТАБІНСЬКА Ірина Романівнаасистент
старший лаборантСІКОРСЬКА Діана Дмитрівнастарший лаборант

1 курс

2 курс

3 курс

4 курс

5 курс

6 курс

Викладацький розклад



Методичні матеріали

Методичні матеріали кафедри теорії і практики журналістики Ви зможете знайти за цим посиланням

 

Конкурс плакатів «Міграційна політика ЄС»: серед переможців студенти факультету журналістики

14.05.2023 | 17:20

З 13 березня до 23 квітня 2023 року у Львівському університеті тривав конкурс плакатів на європейську тематику у  рамках реалізації проєкту Еразмус+ Модуль Жана Моне  «Спільні політики ЄС: стратегії узгодження для України» (JMM “European Union Common Policies – Alignment Strategies for Ukraine” (EUCPASU), 101047504 — EUCPASU -— ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH). Захід організував Центр досконалості Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр європейських студій» у співпраці з Інформаційним Центром ЄС у Львівському університеті та був присвячений святкуванню Дня Європи.
В цьогорічному конкурсі плакатів взяли участь студенти низки факультетів ...

Читати »

Відійшов у Вічність багаторічний декан факультету журналістики Михайло Присяжний

30.04.2023 | 15:20

29 квітня 2023 року на 72-му році життя відійшов у Вічність багаторічний декан факультету журналістики, завідувач кафедри теорії і практики журналістики, професор Михайло Присяжний.
Михайло Павлович народився 30 вересня 1951 року у Ставчанах, що на Львівщині. 1977 року закінчив факультет журналістики Львівського університету. У 1989 році здобув ступінь кандидата філологічних наук, а 1990 року – став доцентом, заступником декана факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка. У 1990 році Михайло Присяжний був обраний депутатом Львівської обласної ради першого демократичного скликання.
На...

Читати »

Зустріч з головним редактором журналу «Патріярхат» Володимиром Морозом

31.03.2023 | 17:23

30 березня, у межах дисципліни «Менеджмент у видавничій справі» студенти четвертого курсу, а також студенти заочної форми магістратури факультету журналістики в онлайн форматі зустрілися з Володимиром Морозом, науковим працівником Інституту історії Церкви УКУ (фахівець в ділянці історії УГКЦ на Закарпатті), колишнім журналістом тернопільських медіа. Захід організував лектор дисципліни доц. Скленар І.М. за участі колеги по кафедрі доц. Рудик М.С.

Часопис «Патріярхат» – це греко-католицький аналітичний журнал, заснований 1967 року в США, і це чи не єдине українське видання, що так...

Читати »

Викладачі і студенти факультету журналістики взяли участь онлайн в Міжнародній конференції в Польщі

21.11.2022 | 13:36

Викладачі факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка, на запрошення д-ра Катажини Пьонтек, професорки Гуманітарно-Технічної академії в м. Бєльсько-Бяла (Польща), взяли участь в Міжнародній науковій конференції «Виклики для медіа під час війни: медіа – інформація – дезінформація ‒ пропаганда», яка відбулася в рамках цього навчального закладу в форматі онлайн. Поряд з польськими закладами вищої освіти українські теж стали співорганізаторами цієї наукової події ‒ факультет журналістики представляв ЛНУ ім. І. Франка, а Національний Університет «Львівська Політехніка» ‒ кілька його факультетів.
Перед початком пленарного...

Читати »

Студенти університету обговорили питання інформаційної гігієни під час війни

29.09.2022 | 18:19

29 вересня 2022 року у рамках дисципліни вільного вибору студентів «Медіаграмотність: технології і практичне застосування», викладач Наталія Войтович провела для студентів тренінг «Інформаційна гігієна під час війни». В час агресії росії проти України ми повинні чітко усвідомлювати правила медіагігієни та виконувати їх. Адже недотриманням простих засад поширення та споживання інформації можна шкодити не лише собі, а й навколишнім.
На тренінгу студенти самостійно  визначали основні маркери фейкових повідомлень, розглядали приклади інформаційних вкидів та засвоїли шість кроків до медіаграмотності.

Читати »