Кафедра теорії і практики журналістики

• Про кафедру
  • Співробітники
  • Навчальні курси
  • Викладацький розклад
  • Методичні матеріали
  • Новини

Історія кафедри теорії і практики журналістики бере свій початок з 2005 року. Працівники забезпечують підготовку журналістів для преси, газетно-журнальних видань, відділів реклами та маркетингу ЗМІ. Викладачі кафедри професор Крупський І.В. доценти М.П.Присяжний, Ю.П.Васьківський, З.Є.Дмитровський, Лозинський М.В., І.М.Лубкович, І.М.Скленар, Б.С. Тихолоз, асистенти Ю.Н. Витвицька, М.В.Міщенко,, Н.О.Войтович, О.Б.Маєвський, М.С. Рудик, К.П. Туркевич, Ю.О.Яцикович, І.О.Пикус, Н.М.Дзьомба, І.І.Ніронович, Є.О.Скляренко,Т.Я., Т.Я.Війтович, Н.Р. Гадьо, досліджують широкий спектр функціонування ЗМІ у сучасному суспільстві, організації їх роботи, економіки і менеджменту мас-медіа, правових і етичних основ журналістської діяльності, теорії і методики журналістської творчості.

Провідні дисципліни кафедри теорії і практики журналістики:

“Теорія і практика журналістики”,  “Правові норми журналістики”, „Журналістська етика”, „Аудіовізуальна журналістика”, „Основи ринкової економіки”, „Інтелектуальна власність”, „Вступ до журналістики”, „Організація роботи редакції і праці журналіста”, „Теорія і практикиа реклами”, „Проблеми теорії журналістики”, „Психологія літературної творчості”, „Правознавство”, „Соціальні комунікації”;

спецкурси:

„Менеджмент у журналістиці”, „Сатира і гумор в пресі”, „Сучасна українська ділова преса”, „Маркетинг у журналістиці”, „Секретаріат редакції сучасної газети”, „Організація роботи прес-служби”, „Політичний імідж в структурі комунікаційного простору”, „Спортивна журналістика”, „Менеджмент у видавничій справі”,  „Особливості роботи журналіста в інформаційному агенстві”, „Чемпіонат Європи з футболу і ЗМІ”, „Психологія реклами” та  ін.

Викладачі кафедри у 2009 році завершили роботу над темою  “Шляхи підвищення ефективності сучасної журналістики”,  наук.  керівник М.П.Присяжний. У планах кафедри на 2010-2013 роки робота над темою – „Українські медіа і проблеми національної ідентичності: історія, стан, перспективи”.

Кафедра щорічно організовує всеукраїнську студентську науково-практичну конференцію.

Міжнародні зв’язки:

Доцент кафедри професор Українського Вільного Університету у Мюнхені Присяжний М.П. здійснює координаційну роботу з Фундаціями Ганса Зайделя і Конрада Аденауера (Німеччина), є членом Академії Української Преси, що працює у Києві за зразком Академії Баварської Преси у Мюнхені. У рамках цієї співпраці на факультеті відбуваються зустрічі, семінари, лекції. Активну участь у налагодженні і розширенні зовнішніх зв’язків  беруть участь працівники кафедри. Кафедра підтримує зв’язки і налагодила співпрацю із Вроцлавським університетом, вищими школами у м.Кельце і м.Радом (Польща), Московським університетом ім.М.Ломоносова, Українським Вільним Університетом (Німеччина).

Співробітники

завідувачПРИСЯЖНИЙ Михайло Павловичзавідувач
професор (сумісник)КРУПСЬКИЙ Іван Васильовичпрофесор (сумісник)
доцентВАСЬКІВСЬКИЙ Юрій Петровичдоцент

6 курс

Викладацький розклад

Методичні матеріали

Відкрита лекція – Скленара І.М.

29.04.2021 | 13:59

11 травня 2021 року о 10.10 відбудеться відкрита лекція (онлайн, на платформі ZOOM) доцента кафедри теорії і практики журналістики Скленара І.М. для студентів-бакалаврів ЖРН-14с, 15с, 16с на тему: “Жанр “репортаж”: завдання, структура, приклади у мас-медіа”, відповідно до програми навчального курсу “Теорія і методика журналістської творчості”.
Посилання-запрошення на відкриту лекцію:
Ідентифікатор конференції: : 788 1305 8871

Код доступу: pv4zPy

Запрошуються всі бажаючі.

Запрошуємо на відкриту лекцію – Рудик Мирослави Степанівни

27.04.2021 | 18:01

17 травня 2021 року о 13.30 відбудеться відкрита лекція (онлайн, на платформі ZOOM) доцента кафедри теорії і практики журналістики Рудик М.С. для студентів-магістрів 1 року навчання спеціалізації кафедри ТПЖ менеджмент і реклама в ЗМІ на тему: “Креативні ознаки аудиторії сучасних медіа”, відповідно до програми навчального курсу “ЗМІ та аудиторія”.
Посилання-запрошення на відкриту лекцію:

Join Zoom Meeting
Meeting ID: 521 659 6106
Passcode: 6tvxXs
Запрошуємо всіх бажаючих

Читати »

Якою є ціна правди у професії журналіста? (рефлексії довкола однойменного фільму)

09.12.2019 | 14:45

Після нещодавнього перегляду на великому екрані фільму польської режисерки Агнєшки Голланд під назвою «Ціна правди» (2019 р.) вкотре переконався, що драматична історія українського народу в 1932-1933 рр. вельми необхідна для поширення серед широкої світової громадськості. Адже навіть у цивілізованих європейських країнах і США відкриття трагедії Голодомору було тривалим процесом, і до цього долучився зокрема світлої пам’яті професор Джеймс Мейс (1952-2004), журналіст газети «День», який останні роки свого життя прожив у Києві.
Названий фільм номіновано на премію «Оскар», а головні ролі зіграли...

Читати »

«Психологічні чинники впливу інтернет- маркетингу»

22.05.2019 | 16:18

У межах Всеукраїнського фестивалю науки 2019 кафедра теорії і практики журналістики проводить науковий семінар на тему: «Психологічні чинники впливу інтернет- маркетингу».
Запрошені медіа- експерти О. Сирцов та В. Ніжаловський.
Час та місце проведення: 23 травня, о 15:00, ауд.405.
Запрошуємо всіх охочих!